Jak používat Liquify ve Photoshopu

Pomocí nástroje Adobe Photoshop Liquify můžete pomocí několika jednoduchých úprav opravit běžné nedostatky nebo dokonce vytvořit umělecké obrázky. Můžete použít některé ze základních možností, abyste z těchto obyčejných obrázků udělali výjimečné fotografie, aniž byste byli guru Photoshopu. Pokračujte v čtení, abyste zjistili, co je nástroj Photoshop Liquify, co dokáže a jak jej můžete použít.

Pokyny v tomto tutoriálu platí pro Adobe Photoshop CC 2019.

Co je to Liquify Tool ve Photoshopu?

Adobe Photoshop má stovky možností, filtrů a dalších nástrojů pro manipulaci s obrázkem. Nástroj Liquify je filtr ve Photoshopu, který manipuluje s oblastí fotografie pomocí nastavení jako Forward Warp, Twirl, Pucker a Bloat.

Tato nastavení zkreslují obraz různými způsoby podle toho, jaké nastavení použijete pro zkapalnění. I když většina úprav nebude tak přehnaná, nástroj Liquify dokáže provést drobné úpravy, aby vaše fotografie byly jemnější.

Co dělá Liquify a proč se starám?

Použití Liquify může být zábavným filtrem pro vytváření divokých a abstraktních obrázků, ale může být také skvělé pro opravu menších položek na fotografiích. Víme, že Liquify zkresluje oblast fotografie, ale tento mocný a přesto snadno použitelný nástroj má více než pouhé pokřivení. Filtr Liquify má v tomto praktickém filtru několik nástrojů.

Nástroj Forward Warp

Nástroj Forward Warp tlačil pixely dopředu, když pohybujete myší. Stejně jako u většiny nástrojů může velikost štětce ovlivnit, jak moc bude tlačena dopředu. Když vyberete tento nebo některý z nástrojů, uvidíte na pravé straně panel Vlastnosti, kde můžete provádět úpravy štětce, masky a dalších možností.

Nástroj Forward Warp je obvykle nejpoužívanějším nástrojem v arzenálu Liquify, protože na svých fotografiích můžete vyladit a upravit téměř cokoli.

Nástroj pro rekonstrukci

Nástroj pro rekonstrukci obrátí jakékoli zkreslení, které jste do obrázku přidali. Chcete-li použít, jednoduše vyberte a přetáhněte.

Hladký nástroj

Nástroj Smooth Tool funguje přesně tak, jak uvádí; vyhlazuje jakékoli kolísání obrazu tím, že křivky činí méně úhlovými a přirozenějšími. To je užitečné pro všechny pokřivené hrany, které se vyskytnou při manipulaci s obrazem.

Tento nástroj je ideální pro odstranění vrásek nebo záhybů v oblečení. Pokud jste si tedy košili před fotografií nežehlili, pro nástroj Smooth Tool to není žádný problém.

Otočte nástrojem ve směru hodinových ručiček

Nástroj Twirl ve směru hodinových ručiček deformuje vaše fotografie ve směru hodinových ručiček nebo proti směru hodinových ručiček, pokud podržíte klávesu Alt. Tento nástroj lze použít k přidání určitého pohybu do vody nebo mraků.

Nástroj Pucker

Nástroj Pucker přesune pixely směrem ke středu oblasti štětce. To může být užitečné pro zmenšení některých funkcí, jako jsou oči, dolíčky nebo jiné rysy obličeje.

Bloat Tool

Nástroj Bloat dělá opak nástroje Pucker Tool pohybem pixelů od středu oblasti štětce. To může být užitečné, abyste pomohli načechrat plochý účes, přidat nějaké další křivky na postavu, nebo dokonce udělat mraky vlnitější.

Zatlačte levý nástroj

Nástroj Push Left přesune pixely doleva nebo doprava, pokud podržíte klávesu Alt. I když se nástroj nepoužívá velmi často, může pomoci provést drobné úpravy pro narovnání mírně nakloněného obrazu. Pokud jste svůj předmět příliš dobře nezarovnali, pomůže vám tento nástroj ho přímo posunout.

Nástroj pro zmrazení masky

Nástroj Freeze Mask Tool se používá k výběru oblasti, kterou nechcete měnit, a tím ji neovlivní, když provedete další upřesnění ve filtru Liquify. Jedná se o užitečnou funkci, která udržuje vaše úpravy pod kontrolou a přesnost.

Nástroj pro rozmrazování masky

Nástroj Thaw Mask odstraní masku, kterou jste umístili na fotografii. Pomocí kombinace Freeze a Thaw můžete přesně ovládat úpravy.

Nástroj na obličej

Nástroj Obličej se konkrétně používá k manipulaci s prvky v plochách. Když tento nástroj vyberete poprvé, pokusí se Photoshop detekovat obličej. Pokud nevidí obličej, program vás na to upozorní.

Takto se stanete virtuálním plastickým chirurgem. Potřebujete si narovnat zuby, odstranit si dvojitou bradu nebo se chichotat úsměvem? Jedná se o nástroj, díky kterému bude každá tvář vypadat bezchybně.

Ruční nářadí

Ruční nástroj je přesně jako ruční nástroj ve zbytku Photoshopu. Používá se k přesunutí nebo manipulaci s vaším obrázkem.

Nástroj pro přiblížení

Nástroj Zoom se používá k přiblížení a oddálení obrázku. Slouží k provádění malých úprav, které vyžadují nejprve přiblížení a poté oddálení, abyste viděli hotové výsledky. Podržte klávesu Alt pro oddálení.

Jak zkapalnit ve Photoshopu

Nyní, když jste obeznámeni s tím, co jednotlivé nástroje ve filtru Liquify dělají, je čas se naučit, jak se tam dostat a jak je používat. Získání této funkce je hračka.

 1. Ve Photoshopu otevřete obrázek, který chcete upravit.

 2. vybrat Filtr > Zkapalnit, nebo stiskněte Shift + Ctrl + X.

 3. Otevře se nové okno jako nástroj Zkapalnit. Odtud si můžete vybrat z kteréhokoli z výše vysvětlených nástrojů.

Zkapalnit vlastnosti nástroje

Jakmile jste v rozhraní Liquify, obsahuje pravá strana všechny vlastnosti každého nástroje. Od změny hustoty štětce po vyladění nastavení oblasti masky existuje spousta nastavení, která můžete upravit pro správný vzhled. Níže je vysvětleno dostupné nastavení.

U možností nástroje štětec můžete změnit velikost štětce, hustotu, tlak a rychlost. Tady je to, co každé nastavení dělá.

 • Velikost: Změní velikost stopy stejně jako na hlavní stránce Photoshopu. Čím větší je štětec, tím jemnější jsou změny.
 • Hustota: Řídí, jak jsou hrany při použití opeřeny.
 • Tlak: Čím tvrdší (vyšší) tlak, tím drastickější změny. Typicky použijte jemný tlak pro jemné změny.
 • Hodnotit: Nastavuje rychlost změn štětce, když štětec pohybujete nebo držíte v klidu.
 • Tlak doteku: K dispozici, pouze pokud máte stylus. Pokud máte jeden a zaškrtněte políčko, nastavení pro Nástroj Štětec místo toho se použije na stylus.
 • Pin Edge: Chrání vás před přílišným tahem za hranu při zkreslení obrazu pomocí některého z nástrojů. To je užitečné pro snížení míry zkreslení pozadí, které se jeví jako průhledný šedý a bílý kostkovaný vzor.

Máte také několik dalších možností, když používáte nástroj Liquify, který vám umožní dále řídit, jak a kdy tento nástroj používáte.

 • Face-Aware Liquify: Má individuální nastavení pro každý prvek na obličeji, což umožňuje provádět menší úpravy na menší ploše. K dispozici jsou nastavení pro oči, nos, ústa a tvar obličeje. Každý z nich má mimo jiné úpravy šířky, výšky, náklonu.
 • Načíst možnosti sítě: Poskytuje způsob, jak uložit zkreslení Liquify a použít je na jiný obrázek.
 • Možnosti masky: Poskytne vám nastavení pro maskování částí vaší fotografie.
 • Možnosti zobrazení: Poskytne vám další nastavení zobrazení, jako je zobrazení sítě a povolení průvodce, abyste mohli síť sledovat při provádění úprav.
 • Možnosti rekonstrukce štětce: Umožňuje upravit, kolik změn chcete v obrázku vrátit zpět.