Soubor AAC (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou AAC je soubor MPEG-2 Advanced Audio Coding. Je to podobné jako audio formát MP3, ale obsahuje některá vylepšení výkonu.

Apple iTunes a iTunes Store používají jako výchozí metodu kódování hudebních souborů Advanced Audio Coding. Je to také standardní zvukový formát pro mnoho dalších zařízení a platforem.

Soubory AAC mohou s největší pravděpodobností použít příponu souboru .AAC, ale jsou častěji viděny zabalené v kontejneru souboru M4A, a proto obvykle nesou příponu .M4A.


Jak přehrávat soubor AAC

Soubor AAC můžete otevřít pomocí iTunes prostřednictvím Soubor Jídelní lístek. Na počítači Mac použijte Přidat do knihovny volba. U Windows vyberte jednu z možností Přidat soubor do knihovny or Přidat složku do knihovny přidat soubory AAC do vaší knihovny iTunes.

Soubory AAC můžete také přehrávat pomocí VLC, Media Player Classic (MPC-HC), Windows Media Player, MPlayer, Audials One a pravděpodobně mnoha dalších multimediálních přehrávačů s více formáty.

Pokud potřebujete pomoc s otevřením souboru AAC v softwaru pro úpravu zvuku Audacity, přečtěte si jejich příručku, jak importovat soubory z iTunes. Pokud používáte Windows nebo Linux, musíte si nainstalovat knihovnu FFmpeg.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor AAC, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory AAC, přečtěte si naši příručku pro provedení této změny v systému Windows.

Jak převést soubor AAC

K převodu souboru AAC použijte bezplatný převaděč zvuku. Většina programů z tohoto seznamu umožňuje převést soubor AAC do formátu MP3, WAV, WMA a dalších podobných zvukových formátů. Můžete také použít bezplatný převaděč zvuku k uložení souboru AAC jako vyzváněcího tónu M4R pro použití na iPhone.

FileZigZag můžete použít k převodu souboru AAC do formátu MP3 (nebo jiného zvukového formátu) v systému macOS, Linux nebo jiném operačním systému, protože funguje prostřednictvím webového prohlížeče. Nahrajte soubor AAC do FileZigZag a budete mít možnost převést AAC na MP3, WMA, FLAC, WAV, RA, M4A, AIF / AIFF / AIFC, OPUS a mnoho dalších formátů.

Zamzar je další bezplatný online převodník AAC, jako je FileZigZag.

Některé skladby zakoupené prostřednictvím iTunes mohou být zakódovány do konkrétního typu chráněného formátu AAC, a proto je nelze převést pomocí převaděče souborů.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Přípona souboru AAC sdílí některá stejná písmena jako přípona nalezená v jiných formátech souborů, ale to neznamená, že formáty spolu souvisejí. Pokud k tomu dojde, pravděpodobně nebudete moci soubor otevřít v žádném z výše uvedených programů.

Mezi příklady přípon souborů, které si můžete pro AAC zaměnit, patří AC (Autoconf Script), AAE (Sidecar Image Format), AAF, AA, AAX (Audible Enhanced Audiobook), ACC (Graphics Accounts Data), AC3 a DAA.