Jak to opravit, když není připojení k internetu

Co vědět

 • Pokud máte Wi-Fi, ale nemáte připojení k internetu, problém obvykle spočívá spíše ve vašich vlastních zařízeních než v poskytovateli internetových služeb.
 • Nejpravděpodobnějším viníkem je router a / nebo modem. Nejrychlejší opravou je restartování jednoho nebo obou.
 • Po restartování, pokud stále nemáte internet, můžete vyzkoušet několik dalších kroků pro řešení potíží.

Tento článek vysvětluje, co dělat, když máte silný bezdrátový signál, ale nemáte připojení k internetu.


Jak to opravit, když nemáte připojení k internetu

Pokud máte Wi-Fi, ale nemáte internet, postupujte podle těchto kroků pro řešení potíží.

 1. Restartujte router a modem. Prvním krokem při řešení většiny technických problémů, zejména problémů se síťovým hardwarem, je restartování.

  Restart routeru a modemu vyprázdní obsah paměti a pomůže resetovat jakékoli pozadí nebo přetrvávající problémy. K routeru se budete muset přihlásit jako správce.

  Restartování se liší od resetování. Restartování se pouze vypne a poté se spustí router / modem.

  1: 43

  Jak resetovat router domácí sítě

 2. Ověřte, že jste připojeni ke správné síti. Ujistěte se, že se vaše zařízení Wi-Fi nepokouší dosáhnout do blízké sítě nebo k opakovači Wi-Fi, který není plně nastaven, přičemž obojí může mít vlastní potíže, které blokují váš přístup. V těchto případech, i když je Wi-Fi zapnuto a připojeno, možná nebudete mít funkční internet.

  Chcete-li to ověřit, otevřete nastavení Wi-Fi a zkontrolujte název sítě, ke které se pokoušíte připojit. Pokud to nepoznáte, pravděpodobně to není vaše síť.

  Někdy však prodlužovače Wi-Fi budou používat stejný název sítě jako váš vlastní směrovač. Pokud si myslíte, že se to děje, resetujte prodlužovač Wi-Fi nebo jej dočasně odpojte, abyste zjistili, zda od tohoto zařízení dostanete Wi-Fi. Pokud se připojíte k internetu, problém spočívá na extenderu a můžete jej odtud vyřešit.

 3. Znovu zadejte heslo bezdrátové sítě. Některé operační systémy vás nebudou varovat, pokud zadáte nesprávné bezdrátové heslo. Váš notebook (nebo tablet, telefon atd.) Může ukazovat, že máte silný signál Wi-Fi, ale pokud je heslo nesprávné, router odmítne správně komunikovat s vaším zařízením.

  Pokud používáte veřejný hotspot Wi-Fi, možná používáte staré heslo, které dříve fungovalo, ale od té doby se změnilo, což je obvykle případ, když se pokoušíte připojit k síti, kterou jste dlouho nepoužívali. .

 4. Odpojte se od VPN. Stejným způsobem, pokud je vaše zařízení připojeno ke službě VPN, může se zobrazit úplné připojení Wi-Fi, ale omezené nebo žádné připojení k internetu. Vyzkoušejte jiný server VPN, například server v jiné zemi, nebo se úplně odpojte od sítě VPN a zjistěte, zda to problém vyřeší.

 5. Ujistěte se, že dostáváte IP adresu. Věřte tomu nebo ne, můžete být připojeni k routeru s plnými pruhy, ale stále nemáte přístup k internetu. Důvodem je, že problém není ve vašem připojení k routeru, ale v připojení vašeho routeru k vašemu ISP.

  Pokud k tomu dojde, bude váš router fungovat ve vaší síti, ale protože se nemůže připojit k internetu, nebude mít platnou veřejnou IP adresu, což znamená, že nebudete moci odesílat ani požadovat data přes internet.

  Dalším důvodem, proč možná nemáte správnou IP adresu, je, pokud je vaše zařízení nastaveno na používání statické IP adresy, ale router tuto IP adresu v síti neumožňuje, což se může stát, pokud smícháte statickou IP adresu s Síť DHCP.

  Nejjednodušší způsob, jak vyřešit tento velmi specifický problém, je nechat na routeru povolený DHCP a odebrat statickou adresu ze zařízení. Například v systému Windows to můžete udělat v Ovládacích panelech tak, že přejdete do vlastností síťového adaptéru a vyberete Automatické získání IP adresy místo možnosti ručního přiřazení.

  Theresa Chiechi / Lifewire

 6. Otevřete prohlížeč. Pokud používáte hotspot Wi-Fi, například v hotelu nebo na letišti, možná si myslíte, že si můžete zkontrolovat e-mail nebo procházet internet, jakmile budete mít spolehlivý bezdrátový signál, ale většina hotspotů tak obvykle nefunguje.

  Když spustíte webový prohlížeč, měla by se stránka hotspotu automaticky zobrazit se základními informacemi o tom, která společnost poskytuje hotspot a co dělat dál. Souhlasíte s podmínkami nebo zadejte heslo, které jste dostali od firmy.

  Některé hotely například vyžadují, abyste pro získání přístupu zadali heslo na stránku hotspotů, a letecké společnosti často účtují poplatky za internet.

  Počkejte, až stránka hotspotu dokončí nastavení připojení, nebo vás přesměruje na jinou stránku, kde máte běžný přístup na web.

 7. Vyzkoušejte jiný server DNS. Pokud je vaše zařízení připojeno k serveru DNS, který má poškozená data nebo je offline, pak i ten nejsilnější signál Wi-Fi je pro přístup k internetu k ničemu.

  Vyhledejte jiný server DNS a poté změňte nastavení serveru DNS v zařízení, abyste zjistili, zda se webové stránky nakonec načtou.

 8. Zkontrolujte filtrování MAC adres. Dalším důvodem, proč můžete být připojeni k Wi-Fi, ale nemáte přístup k internetu, je, pokud má router nastaveno filtrování MAC adres. Funguje to tak, že blokujete zařízení v připojení k routeru, pokud nemají konkrétní adresu MAC.

  I když vaše zařízení nemusí mít žádný problém s prokázáním, že je Wi-Fi připojeno, jakýkoli pokus o připojení k internetu nebo jinému síťovému zařízení bude blokován.

  Jelikož se toto nastavení běžně zobrazuje pouze v podnikových sítích, nejlepším řešením pro filtrování adres MAC je jednoduše požádat o přidání adresy MAC do schváleného seznamu.

 9. Kontaktujte technickou podporu. Pokud žádný z těchto kroků řešení problému problém nevyřeší, potřebujete technickou podporu od vašeho ISP, výrobce routeru nebo výrobce počítače nebo smartphonu.