Jak opravit, když se ovladač PS3 nepřipojí ke konzoli

Pokud se váš ovladač PS3 nepřipojí ke konzoli PlayStation 3, může to být způsobeno několika různými problémy. Jak řešit problémy s připojením pomocí bezdrátových ovladačů PS3 se dozvíte v tomto článku.

Ovladače vyrobené pro jiné systémy Sony, například PS2 a PS4, nelze s PS3 používat bez pomoci adaptéru. Ujistěte se, že ovladač, který používáte, je kompatibilní s vaší konzolí.


Proč se můj ovladač nepřipojí k PS3?

Existují dvě oficiální varianty bezdrátového ovladače PS3: Dualshock 3 a starší, již nevyráběný Sixaxis.

Evan-Amos

Obě verze lze připojit přímo ke konzoli pomocí Micro USB kabelu a obě zahrnují technologii Bluetooth, která umožňuje bezdrátové přehrávání. Každý ovladač má také interní baterii, která se nabíjí po připojení k PS3. Jediným zásadním rozdílem mezi nimi je funkce Dualshock 3 s možností vibrací.

Aby funkce vibrací fungovala, musí být povolena a hra, kterou hrajete, musí podporovat vibrace/rachot.

Kromě toho existují desítky ovladačů kompatibilních s PS3 od jiných výrobců. Některé neoficiální ovladače pro PS3 fungují, pouze když jsou připojeny přímo do konzole, a některé jsou dodávány s Bluetooth adaptérem, abyste mohli bezdrátově hrát, musíte je připojit ke konzoli. Všichni výrobci se však spoléhají na stejnou základní technologii, takže jsou náchylné ke stejným problémům. Problémy s připojením řadiče PS3 mohou být způsobeny:

 • Chybami synchronizace mezi ovladačem a konzolí PS3.
 • Problémy s baterií ovladače.
 • Problémy s interním hardwarem ovladače.

Co dělat, když se váš ovladač nepřipojí k PS3

 1. Proveďte několik základních řešení problémů

  Než začnete demontovat ovladač PS3, je zde několik kroků, které můžete podniknout k identifikaci zdroje problémů s připojením:

  • Vypněte konzoli PS3 a poté ji znovu zapněte, abyste zjistili, zda to problém vyřeší.
  • Pokud je to možné, zkuste připojit ovladač k jinému systému PS3 nebo připojte jiný ovladač PS3 k vašemu systému PS3, abyste se ujistili, že problém není v samotné konzoli.
  • Ujistěte se, že USB kabel, připojující ovladač ke konzoli, funguje.
  • Při pokusu o synchronizaci ovladače odeberte všechna další USB zařízení, která jste připojili k PS3.
  • Pokud používáte bezdrátový ovladač, ujistěte se, že je baterie ovladače nabitá a je v dosahu 10 metrů od konzole.
  • Při pokusu o synchronizaci bezdrátového ovladače se ujistěte, že s vaší konzolí není spárováno více než šest dalších periferních Bluetooth zařízení.
 2. Vyměňte baterii

  Pokud se ovladač vůbec nezapne, problém pravděpodobně spočívá v baterii nebo interním hardwaru. Nejprve zkuste baterii vyjmout a znovu ji vložit:

  1. Pomocí soupravy na opravu brýlí odšroubujte zadní část ovladače PS3.
  2. Najděte jednu malou baterii pro hodinky. V oficiálních ovladačích Sony PS3 je umístěn v levé horní části základní desky.
  3. Opatrně vyjměte baterii a odložte ji na 30 sekund.
  4. Baterii vložte zpět a zkuste znovu zapnout ovladač.
  5. Pokud to nefunguje, zkuste vyměnit starou baterii za novou. Jakákoli standardní baterie pro hodinky bude fungovat.
 3. Resetujte ovladač pro PS3

  Pokud váš ovladač funguje i když je zapojený, a přesto nemůžete hrát bezdrátově, můžete zkusit ovladač resetovat:

  Sony

  1. Vypněte konzoli PS3.
  2. Připojte ovladač k USB portu na konzoli.
  3. Zapněte svůj PS3.
  4. Podívejte se na malou dírku na zadní straně ovladače poblíž tlačítka L2. Pomocí rozložené sponky stiskněte malé resetovací tlačítko uvnitř otvoru.
  5. Stiskněte PS tlačítko na ovladači pro opětovné spárování s PS3.
 4. Vyčistěte základní desku

  Pokud se váš ovladač stále nepřipojí, problém pravděpodobně spočívá na základní desce zařízení nebo jiném interním hardwaru. Můžete se pokusit vyčistit základní desku pomocí stlačeného vzduchu, ale buďte velmi opatrní, aby nedošlo k dalšímu poškození zařízení.

 5. Kontaktujte výrobce

  Pokud máte oficiální ovladač Sony, který je stále v záruce, můžete kontaktovat podporu PlayStation a požádat o další pomoc. Pokud si nejste jisti, jaký typ ovladače máte, zkontrolujte číslo modelu umístěné na zadní straně. Pokud váš ovladač vyrobil jiný výrobce, požádejte ho o další pomoc.