Co dělat, když se váš iPhone nepřipojí k počítači

I když jsou iPhony obecně nezávislá, soběstačná zařízení, spousta lidí je stále připojuje k počítači, aby si mohli zálohovat data nebo přesouvat velké soubory.

Podívejme se, proč váš Mac nevidí váš iPhone.


iPhone se nepřipojí k počítači

Pixabay

V sestupném pořadí podle závažnosti a složitosti jsou zde následující věci, které byste měli vyzkoušet, pokud váš počítač PC nebo Mac nerozpozná váš iPhone, když jej připojíte pomocí kabelu Lightning na USB.

 1. Zřejmé věci. Je iPhone skutečně zapnutý? Je baterie dostatečně nabitá, aby se mohla zapnout? Je odemčen?

 2. Ujistěte se, že důvěřujete svému počítači. Pokud připojujete svůj iPhone k počítači pomocí kabelu USB, ve vašem telefonu vyhledejte oznámení "Důvěřovat tomuto počítači?". Pokud nějaké vidíte, klepněte na Důvěřovat. Jinak se váš iPhone nepřipojí k vašemu PC nebo Macu a nebudete moci přenášet soubory do a z každého zařízení (mimo jiné).

  Existuje také možnost, že jste z jakéhokoli důvodu mohli dříve klepnout na „Nedůvěřovat“, což by bránilo vašemu iPhone v připojení k počítači. V takovém případě musíte obnovit nastavení iPhonu „Poloha a soukromí“ následujícím způsobem:

  1. Spusťte Nastavení.
  2. Klikněte na Obecné.
  3. Klikněte na Přenést nebo resetovat iPhone a Resetovat.
  4. Klikněte na Obnovit polohu a soukromí.

  Tímto způsobem získáte šanci znovu důvěřovat počítači, když se k němu připojíte pomocí kabelu USB.

 3. Zkontrolujte kabel. Selhání připojení iPhonu k počítači je často důsledkem vadného kabelu. Jako takový byste se měli ujistit, že používáte kabel dodávaný s vaším iPhonem nebo alespoň oficiální Apple kabel, který jste zakoupili samostatně.

 4. Zkontrolujte USB port. Zkuste připojit iPhone k jinému USB portu. Podobně jako zkoušení různých kabelů USB, může být užitečné pokusit se připojit váš iPhone k jinému z USB portů vašeho počítače, pokud má více než jeden.

 5. Restartujte iPhone nebo počítač. Toto je další jednoduchá rada, ale je úžasné, jak často může jednoduchý restart vyřešit problémy. Nejprve restartujte iPhone normálně a zkontrolujte, zda se znovu připojí k počítači. Pokud ne, zkuste restartovat počítač.

 6. Aktualizujte iTunes. Vlastníci iPhone obecně používají iTunes k připojení ke svým počítačům bez ohledu na to, zda používají počítač Mac nebo Windows. Jako takový je vždy dobré zajistit, že používáte nejnovější verzi iTunes, protože problém může pramenit z nějaké chyby, kterou nejnovější verze opravuje.

 7. Aktualizujte svůj operační systém. Pokud jste provedli všechno výše uvedené, včetně aktualizace iTunes, vaším dalším přístavem by měl být pokus o aktualizaci systému macOS nebo aktualizaci verze systému Windows (pokud je k dispozici aktualizace).

 8. Aktualizujte svůj Software ovladače. Tento krok se vztahuje pouze na uživatele systému Windows a zahrnuje aktualizaci softwaru, který zpracovává způsob připojení počítače k ​​vašemu iPhonu.

  Ve většině případů byste si stáhli iTunes z obchodu Microsoft Store, což znamená, že musíte postupovat podle následujících kroků:

  1. Odemkněte iPhone a otevřete domovskou obrazovku, poté jej připojte pomocí USB kabelu k počítači (pokud se aplikace iTunes po připojení otevře, zavřete ji).
  2. Klikněte na Start.
  3. Klikněte Správce zařízení.
  4. Přejděte dolů a klepněte na kartu Přenosná zařízení (poznámka: v závislosti na verzi Windows se to může nazývat „Zobrazovací zařízení“ nebo „Další zařízení“).
  5. Klepněte pravým tlačítkem myši na možnost ovladače, která představuje váš iPhone. To může být psáno jako „Apple iPhone“ nebo „Apple Mobile Device“ nebo „Apple Mobile Device USB Driver“.
  6. Klikněte na Aktualizovat ovladač.
  7. Klikněte Automaticky vyhledávat aktualizovaný software ovladače.

  Po aktualizaci byste měli iPhone odpojit a znovu se připojit. Doufejme, že to váš počítač rozpozná.

  Pokud jste si ale náhodou stáhli iTunes od společnosti Apple (tj. Z webu společnosti Apple), budete muset při aktualizaci ovladačů zvolit trochu jinou cestu, jak je popsáno níže:

  1. Odemkněte iPhone a otevřete domovskou obrazovku, poté jej připojte pomocí kabelu USB k počítači (pokud se aplikace iTunes po připojení otevře, zavřete ji).
  2. Stiskněte Windows+R současně, aby se otevřelo příkazové pole Spustit.
  3. Napište: C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers.
  4. Klikněte na OK.
  5. Klepněte pravým tlačítkem na soubor usbaapl64.inf (místo toho může být uveden jako „usbaapl.inf“).
  6. Klikněte na Instalovat.

  Po instalaci byste měli iPhone odpojit, restartovat počítač a znovu připojit iPhone.

Když vše ostatní selže...

Zvažte obnovení továrního nastavení iPhonu. Pokud se váš iPhone ani po vyzkoušení výše uvedeného nepřipojí k počítači, měli byste zvážit provedení obnovení továrního nastavení. Toto je drastická volba, ale někdy to funguje. Tímto vymažete všechna data ze zařízení, takže to považujte za poslední možnost.

 1. Spusťte Nastavení.

 2. Klikněte na Obecné.

 3. Klikněte na Přenést nebo resetovat iPhone a Resetovat.

 4. Klikněte na Obnovit vše.

  Tuto možnost byste měli vyzkoušet, pouze pokud máte po obnovení iPhonu k obnovení poslední zálohu. A vzhledem k tomu, že jste nebyli schopni připojit svůj iPhone k počítači, je možné, že nemáte nový. V takovém případě může být lepší rezervovat si schůzku v Apple Storu.