Co dělat, když vám ukradnou iPhone


Tady je řada kroků, které je třeba provést ihned po krádeži iPhonu, aby zloděj nemohl zneužít naše účty

Když vám ukradnou iPhone, první pocity jsou vztek a frustrace, ale nikdy bychom neměli ztrácet hlavu. Existuje řada věcí, které můžete udělat ihned poté, co zjistíte, že vám byl iPhone ukraden, abyste ochránili svá data a pomohli smartphone rychle najít.

Prvním krokem, který je třeba udělat při ztrátě iPhonu po jeho odcizení, je pokusit se telefon na dálku uzamknout. To zabrání útočníkovi, který se zmocnil našeho chytrého telefonu, aby se k němu dostal a ukradl všechny naše informace nebo je smazal, aby mohl zařízení dále prodat. K tomu potřebujeme mít aktivovanou funkci Najít můj iPhone. Pokud získáme přístup k účtu Apple, můžeme nejen sledovat poslední polohu zařízení, ale také iPhone uzamknout, nechat jej vyzvánět nouzovým tónem nebo z něj odstranit některá citlivá data.

Odstranění informací z Apple Pay

Apple Pay, bezdrátová platební služba z Cupertina, je velmi bezpečná aplikace. Zloděj totiž bez našeho otisku prstu nikdy nebude moci provést platbu z našeho účtu. Abychom však po krádeži nezanechali v zařízení příliš mnoho informací o kreditní kartě, doporučujeme získat přístup k našemu účtu Apple a poté přejít do služby iCloud. Zde, v sekci Apple Pay, odstraníme všechny údaje o své kreditní kartě.


Nebuďte superhrdinou

Mnoho lidí se často snaží obnovit svůj telefon sami, když je jim ukraden. Pomocí výše zmíněné služby Najít můj iPhone můžeme zjistit poslední polohu zařízení a jít si ho vyzvednout. Ale nebuďte superhrdina. Vždy je lepší upozornit úřady a přivolat pomoc.


Firemní zařízení

Pokud byl ukradený iPhone zařízením patřícím společnosti, ve které pracujete, měli byste to okamžitě oznámit svému nadřízenému. O tom bude informován tým IT, který bude moci na dálku odstranit důvěrné informace, které jsou důležité pro výrobní procesy naší společnosti a jsou uloženy v iPhonu.

Zavolejte našemu operátorovi

Po nahlášení krádeže zavoláme našemu operátorovi, aby krádež nahlásil. Tímto způsobem by bylo možné eliminovat telefonní poplatky, které zloděj provedl s naším číslem, a po získání smartphonu zpět by nám mohly být vráceny peníze.

Změňte hesla

Pokud nemůžete telefon zamknout pomocí funkce Find My iPhone, doporučujeme změnit hesla ke všem účtům ve smartphonu. Od Facebooku přes Instagram až po e-mailovou schránku. Zloděj tak nebude moci používat naše profily v aplikacích nainstalovaných v iPhonu.