Co dělat, když se Gmail nesynchronizuje

Pokud Gmail narazí na problémy se synchronizací mobilní aplikace s vaším účtem Gmail, možná nebudete moci provádět základní e-mailové funkce, odesílat a přijímat e-maily a otevírat nebo číst nové e-maily. Problémy se synchronizací mohou také způsobit pomalý běh aplikací. Aby věci fungovaly tak, jak mají, znovu synchronizujte svůj účet Gmail.

Pokyny v tomto článku platí pro mobilní zařízení se systémem Android 10, 9.0, 8.1 nebo 8.0 a zařízení Apple se systémem iOS 13, iOS 12, iOS 11 nebo iPadOS 13.


Příčiny nesynchronizace Gmailu

Mobilní aplikace se může přestat synchronizovat, když nějaká anomálie v přenosu dat vygeneruje chybu v zákulisí, která zastaví aplikaci v práci, dokud se chyba nevymaže. Pokud se chyba nemůže automaticky vymazat, zdá se, že přestala reagovat a nebude fungovat podle očekávání.

Většina chyb přenosu přinese neočekávané závady v připojení k síti nebo vypršení časového limitu souvisejícího s odesíláním nebo přijímáním velkých datových bloků.

Erikona / Getty Images

Jak opravit Android, který se nesynchronizuje

Nejběžnější příčinou problémů se synchronizací s Gmailem je hlavní účet a aplikace pro Android.

Při synchronizaci Gmailu se zařízením Android postupujte takto:

 1. Proveďte ruční synchronizaci. Otevřete aplikaci Gmail a přejeďte z horní části obrazovky dolů.

  Ruční synchronizace služby Gmail je užitečná, pokud ji pravidelně kontrolujete pouze na jednom zařízení.

 2. Povolit automatickou synchronizaci. Pokud nechcete synchronizovat ručně, můžete to automatizovat v nastavení. Otevři Gmail app, klepněte na tlačítko menu (tři pruhy ikona) a potom klepněte na Nastavení. Klepněte na název svého účtu. V Využití dat vyberte sekci Synchronizace Gmailu checkbox.

 3. Zkontrolujte, zda je zařízení online. Chcete-li synchronizovat aplikaci Gmail, ověřte, zda je zařízení připojeno k Wi-Fi nebo zda jsou zapnutá mobilní data.

  Zakázat Režim V letadle pokud je zapnutý. Režim v letadle vypne připojení k internetu a datům a zabrání synchronizaci Gmailu s mobilními zařízeními.

 4. Zkontrolujte své heslo: Přejděte na mail.google.com a přihlaste se. Pokud se zobrazí chyba hesla, může to být důvod, proč se aplikace nesynchronizuje správně. Změňte heslo na obou zařízeních.

 5. Aktualizujte aplikaci: Stažení nejnovější verze aplikace Gmail může vyřešit problémy se synchronizací Gmailu. Navštivte obchod Play; Pokud vidíte aktualizovat vedle Gmailu klepněte na něj. Pokud vidíte Otevřít, znamená to, že používáte nejnovější verzi.

 6. Vymažte data aplikace Gmail a uložené soubory Gmailu. Vyčištění úložiště může vyřešit závady v aplikacích.

  Otevřete Nastavení aplikace. Klepněte na Aplikace a oznámení nebo ve starších verzích systému Android klepněte na aplikace. Klepněte na Gmail aplikace. Klepněte na Úložiště a mezipaměť > Vymazat úložiště, poté akci potvrďte.

  Na zařízeních Samsung přejděte na Nastavení > aplikace > Gmail > Oprávnění > skladování. Poté klepněte na Vyčistit data a potvrďte svůj výběr.

  Vymazáním dat aplikace byste neměli mazat e-maily ani jiný obsah z účtu Gmail, pouze z místního zařízení. Pokud však na tomto zařízení máte důležité e-maily, zálohujte je.

 7. Restartujte zařízení Android. Někdy je potřeba pouze restart, aby smartphone nebo tablet fungovaly správně.


Jak opravit nesynchronizaci Gmailu pro iOS nebo iPadOS

Problémy se synchronizací s oficiální aplikací Gmail v iOS nebo iPadOS nebo s Gmailem v aplikaci Mail se trochu liší. Ačkoli platí některé ze stejných kroků pro řešení potíží pro Android, několik oprav je specifických pro zařízení Apple.

 1. Zkontrolujte, zda je povolen protokol IMAP. IMAP je technologie, kterou Gmail používá k odesílání e-mailů ze svého poštovního serveru do zařízení. Ve výchozím nastavení by měla být povolena, ale pokud se to z nějakého důvodu změní, znovu ji povolte.

 2. Zkontrolujte nastavení push. Pokud je váš účet Gmail v iOS Mail nastaven na ruční synchronizaci, aplikace načte nové e-maily pouze tehdy, když je používáte, což může věci zpomalit. otevřeno Nastavení. Klepněte na Hesla a účty > Načíst nová data > Gmail a zvolte Vynést.

 3. Zkontrolujte, zda je zařízení online. Ověřte, zda jsou zapnuta mobilní data nebo zda je zařízení připojeno k Wi-Fi.

 4. Zkontrolujte, zda aplikace potřebuje aktualizaci. Někdy čeká aktualizace aplikace zasahuje do synchronizace dat.

 5. Restartujte iPhone. Restartování iPhonu může vyřešit tento a mnoho dalších problémů.

 6. Přeinstalujte aplikaci Gmail. Odstraňte aplikaci Gmail ze zařízení iOS. Poté přejděte do obchodu iOS App Store a vyhledejte Gmaila přeinstalujte aplikaci.

 7. Smažte svůj účet. Někdy stačí začít znovu smazáním účtu a dalším nastavením. Jít do Nastavení > Hesla a účty a klepněte na svůj účet Gmail. Klepněte na Smazat účet a potvrďte klepnutím Smazat účet znovu. Smazáním účtu nesmažete ani vzdálená data; vymaže vše na vašem iPhonu nebo iPadu.