Soubor ACF (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou ACF je s největší pravděpodobností soubor Adobe Custom Filter, formát, který ukládá hodnoty, které mají být použity v aplikaci Adobe Photoshop pro manipulaci s pixely, které existují kolem konkrétního pixelu.

Místo toho lze s distribuční platformou pro videohry Steam použít jiné soubory ACF jako soubor mezipaměti aplikace používaný k ukládání informací o stahování a aktualizacích.

Pokud váš soubor ACF není v žádném z těchto formátů, může se místo toho jednat o soubor X-Plane Aircraft nebo soubor údajů o znaku agenta.

Méně časté použití pro soubor ACF je jako konfigurační soubor aplikace používaný v Microsoft Visual Studio, formát, který obsahuje určité atributy aplikace. Ještě méně časté použití pro rozšíření ACF je formát používaný programem Inmagic DB / TextWorks.

ACF také znamená Advanced Custom Fields, plugin používaný na webech WordPress.

Jak otevřít soubor ACF

Váš soubor ACF se s největší pravděpodobností používá v aplikaci Adobe Photoshop, ale pouze v případě, že se jedná o soubor Adobe Custom Filter. Chcete-li otevřít soubor ACF ve Photoshopu, přejděte do složky Filtr > Ostatní > Zvyk a vyberte položku Zatížení tlačítko.

Pokud se váš konkrétní soubor ACF používá ve službě Steam, můžete jej otevřít jako textový dokument pomocí jednoduchého textového editoru, jako je Notepad ++. Pokud ne, zkuste nástroj GCFScape z Nem's Tools otevřít nebo extrahovat všechny soubory ze souboru ACF. Tento formát se používá v nejnovější verzi Steam, zatímco soubory GCF a NCF byly použity ve starších verzích softwaru.

X-Plane je letecký simulátor, který používá soubory ACF pro ukládání vlastností letadla, jako jsou limity letadla a výkon motoru. Pokud používáte verzi X-Plane novější než verze 9, pak je váš soubor ACF s největší pravděpodobností textový soubor (ostatní jsou v binární podobě), což znamená, že jej můžete otevřít také v textovém editoru. Další informace o tomto formátu si můžete přečíst na webu X-Plane Developer.

Datové soubory Agent Character, které používají příponu souboru ACF, jsou spojeny s nyní ukončeným animačním softwarem Microsoft Agent. Používají se k popisu postavy a ukládají se do souborů ACA (Agent Character Animation). Microsoft Agent Character Editor může být schopen otevřít tyto typy souborů ACF.

Konfigurační soubor aplikace také používá příponu souboru .ACF a měl by být použitelný s Visual Studio.

Pokud žádná z těchto aplikací nemůže otevřít váš soubor ACF, můžete zkusit Inmagic DB / TextWorks.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor ACF, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory ACF, přečtěte si v příručce Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru ta změna ve Windows.

Jak převést soubor ACF

Převod souboru ACF zcela závisí na tom, k čemu se soubor ACF používá (tj. V jakém formátu je). Například můžete být schopni uložit soubor X-Plane Aircraft do nového textového formátu, ale soubor ACF aplikace Adobe Photoshop pravděpodobně nelze použít v žádném jiném formátu.

Nejlepším řešením, pokud se chcete pokusit převést soubor ACF, je otevřít jej v programu, který jej používá, a poté zkusit najít soubor Soubor > Uložit jako or Vývoz menu.

Většina formátů souborů, zejména ty populárnější, jako jsou PDF a DOCX, lze převést pomocí bezplatného převaděče souborů, ale nevěřím, že tomu tak je pro jakýkoli formát, o kterém vím, že používá příponu ACF.