Jak to opravit, když se svár neotevře

Když se Discord neotevře, ztratíte všechny funkce poskytované desktopovými a mobilními aplikacemi, jako je systém push to talk pro celý systém, takže je důležité, abyste jej uvedli do provozu co nejrychleji.


Co způsobuje neotevření sváru?

Nejběžnějším problémem, který brání spuštění aplikace Discord, je to, že se vůbec nevypnula úplně. Když zavřete Discord, někdy na pozadí zůstane zbytkový proces. Díky tomu se aplikace znovu neotevře, dokud proces nezabijete.

Otevření aplikace Discord může také zabránit další problémy, například problémy s připojením k internetu, nekompatibilita virtuální privátní sítě (VPN) a proxy, nesprávné nastavení systému a dokonce poškozená data ve vašich dočasných souborech nebo samotné aplikaci Discord.

Jak to opravit, když se svár neotevře

Pokud máte potíže s otevřením aplikace Discord, postupujte podle těchto pokynů, aby byla znovu funkční.

 1. Vynutit ukončení úlohy Discord. Když zavřete aplikaci jako Discord, je možné, aby části aplikace pokračovaly v běhu na pozadí. Discord neuvidíte na hlavním panelu ani v systémové liště, ale jeho zbytek může stále běžet. Když k tomu dojde, je nemožné otevřít novou kopii Discordu, aniž byste se zbytku zbavili.

  Ve správci úloh systému Windows vyhledejte všechny instance Svár, vyberte je a poté klikněte Konec Task.

  Pokud používáte Discord v macOS, můžete použít Force Quit a zbavit se nefunkční instance Discord. Aplikaci pro Android můžete také zabít, pokud máte potíže s aplikací Discord v systému Android. U problémů s Discordem v systémech Android a iOS může také pomoci restartování zařízení.

 2. Odstraňte dočasné soubory. Poškozené dočasné soubory mohou zabránit aplikaci Discord v normálním otevírání a fungování. Chcete-li tento problém vyřešit, musíte odstranit všechny soubory ve složkách AppData a LocalAppData.

 3. Vyzkoušejte webovou verzi hry Discord. Navigovat do discord.gg a přihlaste se. Pokud webový klient funguje dobře, pravděpodobně problém s připojením k internetu není. V takovém případě je pravděpodobnější problém s aplikací Discord ve vašem počítači. Pokud webový klient nefunguje, pravděpodobně máte problém s internetem.

 4. Zakažte VPN nebo proxy. Pokud používáte VPN nebo se připojujete k internetu přes proxy, může to zabránit aplikaci Discord v práci. Chcete-li to vyloučit, odpojte se od VPN nebo deaktivujte proxy, obnovte normální připojení k internetu a poté zkontrolujte, zda Discord funguje. Pokud ano, zkuste přepnout server VPN, ke kterému se připojujete, nebo vyzkoušejte různé proxy.

  Chcete-li zakázat nebo odpojit se od VPN, použijte aplikaci VPN.

  Chcete-li deaktivovat proxy v počítači se systémem Windows, přejděte na řídicí panel > Síť a Internet > možnosti internetu. Vybrat Připojení kartu a klepněte na tlačítko LAN Settings. Pokud je políčko vedle Pro svou LAN použijte proxy server je vybrána, zrušte její výběr. Klepněte na OK a pak aplikovat.

 5. Vyprázdněte DNS. Pokud se zotavujete z problému s připojením k internetu nebo jste právě vypnuli VPN nebo se odpojili od proxy serveru, možná budete muset vyprázdnit DNS, abyste viděli výsledky.

 6. Opravte nastavení data a času. Pokud jste ručně nastavili datum a čas svého počítače a vaše nastavení nejsou přesná, může to bránit správnému fungování formuláře sváru. Místo ručního nastavení věcí nastavte datum a čas automaticky. Jakmile to uděláte, restartujte počítač, než se pokusíte otevřít Discord.

 7. Vyhledejte ve svém počítači malware. Malware může být navržen tak, aby zabránil spuštění určitých aplikací a obslužných programů, a také může zabránit spuštění aplikací jako nechtěný vedlejší produkt nebo pomocí příliš mnoha systémových prostředků. Pomocí vysoce kvalitní antivirové nebo antimalwarové aplikace prohledejte počítač, zda neobsahuje infekce, a opravte vše, co najdete.

 8. Zkontrolujte aktualizace systému Windows. V některých případech může spuštění zastaralé verze systému Windows způsobit neočekávané chování aplikace. Pokud je to zdroj vašeho problému, problém vyřeší stažení a instalace všech dostupných aktualizací systému.

  Pokud máte potíže s otevřením aplikace Discord na počítači Mac, zkontrolujte všechny dostupné aktualizace pro macOS.

 9. Zkontrolujte aktualizace Discord. Přejděte na discord.com/download a stáhněte si nejnovější verzi softwaru pro váš operační systém. Instalační program by měl vaši aplikaci aktualizovat, pokud je zastaralá.

 10. Odinstalujte diskord a proveďte novou instalaci. Pokud nic jiného nefunguje, budete muset aplikaci odinstalovat, stáhnout nejnovější instalační program Discord a znovu ji nainstalovat. Pokud váš problém způsobili poškozená data v aplikaci Discord, bude to fungovat znovu.


Co když se svár stále neotevře?

Vzhledem k tomu, že aplikace Discord je v podstatě pouze obálkou pro webového klienta, jakékoli narušení ve webové službě může zabránit otevření aplikace. To znamená, že na konci Discordu může být problém, že budete muset počkat na jejich vyžehlení, nebo byste mohli mít problém s připojením k internetu. V takovém případě byste měli zkontrolovat, zda je Discord nedostupný pro všechny, nebo jestli jste to jen vy.