Jak opravit, když Facebook Messenger nefunguje

Facebook Messenger je užitečný způsob komunikace s přáteli a rodinou prostřednictvím textu, hlasu a videa. Pokud vám však Messenger nefunguje, zjistěte proč a opravte to. Níže uvádíme několik běžných problémů a oprav, které byste měli prověřit, než se obrátíte na podporu Facebooku.

Colin Anderson/Getty Images


Příčiny problémů s Facebook Messenger

Existuje mnoho důvodů, proč Facebook Messenger nemusí fungovat, od hardwarových problémů na vašem konci až po softwarové závady na konci Facebooku. To, zda můžete problém vyřešit, závisí na diagnóze a jejich potenciálních řešeních.

Jak opravit problémy s Facebook Messenger

Zde jsou některé běžné problémy, které uživatelé hlásí, spolu s potenciálními řešeními. Pokud zde uvedený problém a řešení nejsou uvedeny, kontaktujte Facebook. Chcete-li nahlásit problém Facebooku, v pravém horním rohu stránky Facebook vyberte ikonu otazníku, klikněte na Nahlásit problém, a postupujte podle pokynů na obrazovce.

 1. Zkontrolujte připojení k internetu. Pokud vaše zařízení není připojeno k bezdrátové síti nebo má síť problémy, je možné, že nebudete moci zobrazit své zprávy.
 2. Zkontrolujte, zda nefunguje Facebook Messenger. Pokud nemáte přístup ke službě Facebook Messenger, může to být problém na straně společnosti, ne na vaší.
 3. Zapněte Facebook Messenger. Pokud jsou jména v postranním panelu služby Facebook Messenger zobrazena šedě, je Messenger deaktivován nebo váš stav není k dispozici.

  Pokud vedle jména někoho nevidíte zelený indikátor, je offline.

 4. Aktualizujte aplikaci. Pokud používáte mobilní aplikaci Facebook Messenger a nemůžete se přihlásit, možná budete muset provést aktualizaci na novější verzi.
 5. Zkontrolujte reproduktory počítače. Pokud v Messengeru provádíte hlasový hovor nebo videohovor a není slyšet žádný zvuk, existují některé jednoduché opravy.
 6. Zkontrolujte, zda webová kamera funguje. Žádné video? Odstraňte problém s kamerou počítače a diagnostikujte problém.
 7. Blokujte uživatele, aby vám nemohli posílat zprávy. Pokud vás uživatel otravuje nebo obtěžuje, zablokujte jej dočasně nebo trvale několika kliknutími. Případně zkontrolujte, zda jste někoho neúmyslně zablokovali, pokud nemůžete poslat zprávu konkrétní osobě.
 8. Zkontrolujte, zda nejste blokováni. Pokud vás někdo zablokoval na Messengeru nebo Facebooku, nemůžete mu posílat zprávy ani odpovídat na staré zprávy.
 9. Odkrýt Messenger. Pokud v okně prohlížeče vidíte pouze horní část postranního panelu služby Facebook Messenger, je aktuálně skrytý. Vybrat ikonu možnosti (označená ozubeným kolem), abyste odkryli postranní panel.

 10. U některých svých přátel vypněte Messenger. Uživatelé, kteří mají více přátel, než kolik může chatovací lišta pojmout, mohou považovat Facebook Messenger za obtížný. Věci můžete zjednodušit deaktivací aplikace Messenger pro konkrétní uživatele.