Jak to opravit, když vaše dálkové ovládání Roku nefunguje

S dálkovým ovladačem Roku není příliš mnoho věcí, které by se mohly pokazit. Pokud dálkový ovladač Roku přestal fungovat, projděte si tento seznam kroků pro řešení potíží. Dálkové ovládání Roku TV budete používat k okamžitému sledování.


Příčiny nefunkčního dálkového ovladače Roku

Existuje mnoho důvodů, proč dálkové ovládání Roku přestane fungovat, a některé lze diagnostikovat snadněji než jiné. Obvykle je to kvůli něčemu jednoduchému, jako jsou vybité baterie nebo zablokovaný signál. Jindy může být problém s dálkovým ovladačem. Problém se častěji odhalí pouze s odpovídající opravou.

Jak to opravit, když vaše dálkové ovládání Roku nefunguje

Postupujte podle těchto pokynů, aby vaše dálkové ovládání Roku fungovalo správně.

 1. Zkontrolujte, zda není blokovaný IR (infračervený) signál. Infračervené ovladače vyžadují přímý signál bez překážek. Pokud mezi Roku a dálkovým ovladačem Roku blokují přímou viditelnost objekty, stěny nebo jiné překážky, dálkový ovladač nebude fungovat. Pokud nemůžete překážku přesunout, zvedněte ovladač výše, abyste získali jasný signál, a namiřte ovladač na přední část přehrávače.

 2. Zkontrolujte baterie. Slabé nebo vybité baterie mohou způsobit nefunkčnost dálkového ovladače. Nejprve vyjměte baterie a poté každou baterii znovu vložte. Pokud dálkový ovladač nereaguje, vyměňte baterie a zkuste to znovu. Pokud stále nereaguje, možná budete muset zakoupit nové dálkové ovládání nebo stáhnout aplikaci Roku z obchodu Google Play nebo App Store.

 3. Restartujte vzdálené zařízení Roku a zařízení Roku. Vyjměte baterie z dálkového ovladače a poté odpojte napájecí kabel od streamovacího zařízení Roku. Počkejte 5 sekund a poté znovu připojte napájení zařízení. Když se na domovské obrazovce zobrazí logo Roku, vložte baterie do dálkového ovladače. Počkejte 30 sekund, abyste zjistili, zda dálkový ovladač znovu naváže spojení se zařízením Roku.

 4. Znovu spárujte dálkový ovladač Roku. Opakujte proces párování. Podle pokynů nastavte dálkový ovladač tak, aby rozpoznal zařízení Roku a naopak.

 5. Zkontrolujte připojení HDMI. Streamovací páčky Roku se instalují do televizoru z portu HDMI. Pokud je vaše zařízení připojeno k portu HDMI, mohlo by dojít k rušení. Chcete-li to napravit, budete potřebovat rozšíření HDMI, které je k dispozici zdarma od společnosti Roku. Ujistěte se, že máte po ruce své sériové číslo Roku. Mělo by to být na štítku na zařízení.

  Můžete také přesunout streamovací páku na jiný port HDMI, pokud má televizor jeden rezervní.

  Přesunutí zařízení Roku na jiný port HDMI může znamenat, že budete muset znovu nastavit Roku. Může však vyloučit vadný port HDMI ze seznamu potenciálních problémů.

 6. Zkontrolujte síťové připojení. V závislosti na tom, zda máte přehrávač Roku nebo streamovací zařízení, má vaše zařízení Roku alespoň jedno síťové připojení. Většina hráčů Roku má kabelové i bezdrátové připojení. Streamovací páčky mají pouze bezdrátové připojení k síti.

 7. Stáhněte si aplikaci Roku. Pokud nemůžete dálkové ovládání vůbec spustit, stáhněte si vzdálenou aplikaci Roku z Apple App Store nebo Google Play Store. Aplikace má všechny funkce dálkového ovladače Roku a navíc usnadňuje zadávání textového vyhledávání.


Náhradní dálkový ovladač Roku

Pokud je váš dálkový ovladač na dotek horký, okamžitě jej přestaňte používat. Dálkový ovladač umístěte na nehořlavý povrch, aby vychladl. Po vychladnutí vyjměte baterie. Nefunkční nebo netěsné baterie mohou způsobit přehřátí a poškození nebo znehodnocení dálkového ovladače. V takovém případě vyměňte dálkový ovladač. Můžete přejít na Roku.com nebo na web, jako je Amazon, který prodává licencované dálkové ovladače Roku a dálkové ovladače kompatibilní s třetími stranami.