Jak to opravit, když kalkulačka Windows 10 nefunguje

Chcete-li provést nějaké rychlé výpočty, ale kalkulačka Windows 10 se neotevře, neotevře a poté se okamžitě zavře nebo se zhroutí, jakmile ji začnete používat, můžete vytáhnout telefon nebo pušku přes stůl a najít jinou kalkulačku. Zjištění, proč kalkulačka Windows 10 zmizela, a její opětovné spuštění, vám však v budoucnu ušetří podobné bolesti hlavy.

Pokyny v tomto článku platí pro Windows 10.


Příčiny toho, že kalkulačka Windows 10 nefunguje

Chybějící nebo havarující kalkulátor Windows 10 může být způsoben několika problémy. Může to být výsledek nastavení, které pokazila nedávná aktualizace. Poškozené nebo chybějící systémové soubory mohou kalkulačku poškodit. Viníkem může být i něco tak jednoduchého, jako je použití nesprávného účtu k přihlášení k počítači.

Jonathan Knowles / The Image Bank / Getty Images

Jak opravit chybějící kalkulačku Windows 10

Odstraňování problémů s nejčastějšími příčinami nepracující kalkulačky pomocí některých vestavěných nástrojů, změny některých nastavení a možná přeinstalování některých souborů je nejlepší způsob, jak ji spustit a znovu spustit tak, jak by měla.

 1. Spusťte kalkulačku jako správce. Pokud je nastavení aplikace kalkulačka problematické, mohlo by to vyřešit tím, že ji otevřete tímto způsobem. Pokud ne, pokračujte v odstraňování problémů.

 2. Přihlaste se k počítači jako jiný uživatel. Pokud máte v systému Windows nastaven pouze jeden účet, vytvořte si další a po přihlášení k druhému účtu použijte kalkulačku.

 3. Spusťte Poradce při potížích s účty Microsoft. Použití tohoto nástroje je obzvláště užitečné, pokud kalkulačka fungovala v alternativním uživatelském účtu Windows 10. Pokud je původní nastavení účtu poškozeno nebo existují jiné problémy, mohl by nástroj pro odstraňování problémů tyto problémy identifikovat a opravit. Pokud kalkulačka stále chybí, je to pravděpodobně jiný problém.

 4. Spusťte Poradce při potížích s aplikacemi v systému Windows 10. Problém nemusí mít nic společného s vaším uživatelským účtem a vše, co souvisí s aplikací kalkulačky. Windows 10 obsahuje několik nástrojů pro odstraňování problémů, které jsou zastrčené v nastavení. Vybrat Aplikace pro ukládání v systému Windows ve spodní části okna Řešení potíží zkontrolujte a opravte všechny problémy s kalkulačkou (nebo jinými aplikacemi). Pokud nejsou nalezeny žádné problémy, pokračujte v odstraňování problémů.

 5. Zkontrolujte aktualizace aplikací. Ačkoli se většina aktualizací instaluje automaticky, existuje šance, že je k dispozici nová aktualizace, která by mohla opravit kalkulačku Windows 10.

 6. Resetujte nebo znovu nainstalujte kalkulačku. Pohodlné resetovací tlačítko existuje v části Kalkulačka v okně 10 Aplikace a funkce nastavení. Pokud resetování nedělá trik, odinstalujte existující software a znovu nainstalujte novou verzi aplikace kalkulačky. Po opětovné instalaci by se kalkulačka měla otevřít. Pokud ne, je čas se ponořit hlouběji.

 7. Spusťte kontrolu Kontrola systémových souborů. Nástroj prohledá počítač a vyhledá poškozené nebo nesprávně chráněné systémové soubory a nahradí je správnými verzemi Microsoftu. Před pokračováním restartujte a zkuste kalkulačku znovu.

 8. Spusťte příkaz sfc / scannow. Tento nástroj kontroluje důležité soubory systému Windows a nahrazuje všechny poškozené nebo chybějící soubory, které najde. Po restartování počítače otevřete kalkulačku. Pokud stále chybí nebo havaruje, vyzkoušejte ještě jeden systémový nástroj.

 9. Použijte nástroj DISM. Deployment Image Servicing and Management (DISM.exe) je nástroj příkazového řádku, který umožňuje vyhledat a opravit jakékoli poškození uvnitř místního obrazu. Než budete pokračovat, restartujte počítač.

 10. Zkontrolujte a nainstalujte dostupné aktualizace systému Windows. S aplikací kalkulačka může být známý problém, pro který řešení Service Pack nebo oprava poskytuje řešení. Pokud neexistují žádné aktualizace nebo to problém nevyřeší, máte jinou možnost.

 11. Proveďte Obnovení systému. Tento nástroj přenáší počítač na čas a datum (podle vašeho výběru), kdy kalkulačka fungovala dobře. Tento proces zruší poslední významnou změnu systému, která mohla způsobit, že kalkulačka přestala fungovat. Máte také příležitost obnovit systém do všech dalších bodů obnovení, které byly vytvořeny.