Jak to opravit, když nefunguje kontrola pravopisu aplikace Outlook

Pokud máte povolený automatický pravopis a kontrolu gramatiky, měl by vás Outlook automaticky upozornit na jakékoli chyby v e-mailových zprávách, které vytvoříte. Pokud kontrola pravopisu v Outlooku nefunguje, můžete přehlédnout chybu, která by mohla být neprofesionální nebo trapná. Zjistěte nejčastější příčiny tohoto problému a rychle jej vyřešte.

Tyto opravy platí pro Outlook pro Microsoft 365, Outlook 2019, Outlook 2016, Outlook 2013 a Outlook 2010.

Christin Hume / Unsplash


Příčiny nefunkční kontroly pravopisu aplikace Outlook

Tato užitečná funkce vás ochrání před trapnými chybami v pravopisu. Co způsobuje, že kontrola pravopisu v Outlooku selže nebo vůbec nefunguje? Existuje několik možných faktorů, které mohou vést k tomu, že kontrola pravopisu nebude v aplikaci Outlook fungovat.

  • Funkce Automatický pravopis a gramatika je vypnutá.
  • Nesprávný jazyk.
  • Poškozená oprava nebo instalace aplikace Outlook.

Jak opravit kontrolu pravopisu aplikace Outlook nefunguje

Při správné práci vás nástroj Outlook Pravopis a gramatika upozorní zdůrazněním možných chyb. Toto je vizuální indikátor jistoty, že funguje správně. Odstraňte potíže s pravděpodobnými problémy, abyste zjistili důvod, proč nefunguje, a opravte to.

Po každém kroku odstraňování problémů restartujte aplikaci Outlook, abyste zajistili, že budou použity všechny změny.

  1. Restartujte Outlook. Po restartu aplikace Outlook zkontrolujte, zda nástroj na kontrolu pravopisu funguje tak, jak má. Je to frustrující, ale restartování může vyřešit mnoho problémů.

  2. Nastavit automatickou kontrolu aplikace Outlook. Ujistěte se, že je aplikace Outlook nastavena na kontrolu pravopisu při každém odeslání e-mailové zprávy.

  3. Změňte výchozí jazyk v Outlooku. Jazyková variace by mohla vypadat, jako by nástroj pro kontrolu pravopisu nepracoval správně. Vzhledem k tomu, že aplikace Outlook pro psaní používá MS Word, možná budete chtít také zkontrolovat, v jakém jazyce je nastaven. Například britská angličtina a americká angličtina hláskují mnoho slov mírně odlišně.

  4. Spusťte kontrolu pravopisu ručně. Zadejte více chybně napsaných slov do nové e-mailové zprávy a poté vyberte přezkoumání > Pravopis a gramatika ručně spustit kontrolu pravopisu a gramatiky. Díky tomu můžete zjistit, zda kontrola pravopisu vůbec funguje.

  5. Zakázat ignorování zpráv. Zkontrolujte, zda kontrola pravopisu ignoruje určité části vašich e-mailových zpráv. Pokud je aplikace Outlook nastavena na ignorování oblastí v odpovědích a předávaných zprávách, může to způsobit, že nástroj nebude fungovat. Jít do Soubor > možnosti > Poštovní zásilka a vyčistit Při odpovědi nebo přeposlání ignorujte původní text zprávy možnost pod Sestavte zprávy, Poté vyberte OK.

  6. Opravit Outlook. Pokud to vůbec nefunguje, zkuste opravit Outlook. Pokud to funguje ručně, ale ne automaticky, pokračujte v procesu odstraňování problémů.


Kontrola pravopisu nefunguje na Outlook.com

V online verzi aplikace Microsoft Outlook není k dispozici žádná integrovaná kontrola pravopisu. Místo toho použijte rozšíření prohlížeče, jako je Grammarly, nativní možnosti kontroly pravopisu vašeho systému, nebo si nainstalujte aplikaci pro kontrolu pravopisu a gramatiky.

Ve Windows 8 a novějších můžete povolit možnosti automatických oprav systému. Přejděte do Nastavení počítače a vyhledejte Automatické opravy chybně zapsaná slova a Zvýraznit slova s ​​chybným pravopisem, pak oba povolte.