Jak to opravit, když aplikace pro telefon iPhone nefunguje

Aplikace Telefon pro iPhone je snadno jednou z nejpoužívanějších aplikací na smartphonech Apple, ale aplikace Telefon někdy zamrzne, neustále naráží nebo přestane správně fungovat. Takové technologické problémy vám mohou bránit v telefonování kontaktů, přijímání hovorů od přátel a rodiny a dokonce i ve slyšení telefonních hovorů, když přijdou.

Tyto tipy pro opravu aplikace pro iPhone Phone se vztahují na všechny nejnovější modely iPhone a verze iOS, včetně iOS 13, 12 a 11.


Jak se objevují problémy s iPhone Phone App

Chyby aplikací pro iPhone Phone mohou mít různé podoby. Někdy se aplikace odmítne otevřít z domovské obrazovky iPhonu, jindy bude aplikace Telefon nadále mrznout a nebude reagovat.

Telefonní hovory mohou být také ovlivněny, přičemž schopnost provádět odchozí hovory nebo přijímat příchozí hovory je občas deaktivována. Výchozí nebo vlastní vyzváněcí tóny mohou také zůstat tiché a skutečný vzhled aplikace může dokonce vypadat jinak.

Příčiny chyb aplikací pro telefony iPhone

Chyby ovlivňující aplikaci iOS Phone jsou často způsobeny poskytovatelem telefonních služeb nebo konfliktem způsobeným aktualizací aplikace nebo operačního systému. Nesprávné nastavení, které se aktivuje nebo deaktivuje, může být také příčinou problémů s aplikací Telefon.

Naštěstí existuje řada oprav těchto problémů s aplikacemi pro iPhone Phone.


Jak opravit problémy s iPhone Phone App

Pokud máte problémy s aplikací pro telefon pro iPhone, můžete se pokusit o opětovné fungování několika věcí.

 1. Zavřete aplikaci iPhone Phone. Kdykoli aplikace pro iPhone Phone zamrzne nebo přestane správně fungovat, může problém často ukončit a znovu otevřít aplikaci.

  Pouhým přepnutím na jinou aplikaci nebo návratem na domovskou obrazovku iPhonu se aplikace Telefon nezavře. Chcete-li vyvolat všechny otevřené aplikace, musíte přejet prstem nahoru po obrazovce a poté aplikaci Telefon zavřít, abyste ji správně zavřeli.

 2. Restartujte iPhone. Provedení restartu může opravit všechny chyby, které brání aplikaci Telefon ve správném fungování, a může být dobrým řešením, když se aplikace Telefon neustále zhroutí. Tento proces může také opravit všechny chyby připojení, které můžete mít s poskytovatelem mobilních služeb.

 3. Vypněte režim v letadle. Pokud jste právě viděli film nebo letěli, možná jste zapomněli vypnout režim letadla v iPhonu. Pokud je zapnutá, tato funkce zabrání komukoli, aby vám zavolal, a zabrání vám kontaktovat ostatní.

 4. Zapněte a vypněte režim v letadle. Pokud máte potíže s připojením k mobilnímu operátorovi, zkuste zapnout režim Letadlo, počkejte 30 sekund a poté jej znovu vypněte. Tím se resetuje vaše připojení.

 5. Zapněte mobilní data. Přejeďte prstem dolů z pravého horního rohu iPhonu a zkontrolujte, zda je ikona Mobilní data zelená. Pokud tomu tak není, zapněte jej klepnutím.

 6. Zkontrolujte zařízení Bluetooth. Pokud neslyšíte telefonní hovory, zkontrolujte všechny reproduktory a sluchátka Bluetooth, například Apple AirPods, abyste zjistili, zda jsou hovory přesměrovány na ně.

  Pokud tomu tak skutečně je, můžete zkusit odebrat zařízení z iPhonu nebo úplně vypnout Bluetooth vašeho iPhonu.

 7. Používáte správnou aplikaci? Pokud máte podezření, že aplikace pro iPhone Phone nefunguje správně, nebo si všimnete, že najednou vypadá jinak, zkontrolujte, zda skutečně používáte správnou aplikaci. Podobné aplikace pro telefon a zasílání zpráv, jako jsou WhatsApp, Line, WeChat a Messages, mají velmi podobné zelené ikony, jaké používá aplikace Telefon.

 8. Zaplatili jste své účty za mobilní zařízení? Je možné, že jste zmeškali platbu a váš mobilní operátor omezil vaše funkce volání na vašem iPhone. Zavolejte svého poskytovatele z jiného telefonu nebo navštivte pobočku a ujistěte se, že je váš účet v pořádku.

 9. Zkontrolujte posuvný spínač. Na levé straně vašeho iPhone je přepínač, který po zapnutí zcela ztišuje telefonní hovory a oznámení. Pokud je přepínač oranžový, znamená to, že je aktivován. Rychlým pohybem nahoru jej vypnete. Nyní byste na iPhonu měli být schopni znovu slyšet telefonní hovory.

  Tento přepínač se často označuje jako přepínač Slide, hardware nebo Mute, podle toho, koho se ptáte.

 10. Zakažte režim Nerušit. Je známo, že nastavení Nerušit je za situacemi, kdy aplikace pro iPhone Phone zamrzne.

 11. Obnovte nastavení sítě. Tím můžete vyčistit veškerá konfliktní data, která mohou být za vaší nefunkční aplikací pro iPhone Phone.

 12. Aktualizujte svůj iPhone. Kromě přidání nových funkcí a dalších vylepšení zabezpečení může aktualizace systému iOS také opravit chyby a závady, které uživatelé a vývojáři zjistili.

 13. Máte cestovní plán? Pokud cestujete do zahraničí a máte potíže s telefonováním z aplikace iPhone Phone, je možné, že ve svém smartphonu nemáte povolený globální roaming. Je také možné, že váš operátor za vás zapomněl aktivovat, takže se s nimi pokuste zjistit, zda na jejich konci nebo ve vašem aktuálním plánu zjistí příčinu.

 14. Zkontrolujte SIM kartu. Pokud nějakou dobu používáte stejnou SIM kartu, může být konečně opotřebovaná a bude třeba ji vyměnit.

 15. Resetujte svůj iPhone. Tím se váš iPhone resetuje na tovární nastavení a získáte nový začátek.

  Před resetováním nebo obnovením iPhonu nejprve vytvořte zálohu. Tím zabráníte téměř veškeré ztrátě dat.

 16. Obnovte svůj iPhone. To by mělo být považováno za poslední možnost, protože to může vést ke ztrátě dat. Pokud jste vyzkoušeli všechna ostatní řešení v tomto seznamu, stojí za to to vyzkoušet a obvykle je efektivní při řešení různých problémů s iPhone.