Jak vyměnit poškozené nebo ztracené dálkové ovládání

Co vědět

  • Není nutné kupovat dálkový ovladač pro konkrétní zařízení jako náhradní dálkový ovladač za ztracený.
  • Dálkový ovladač Universal TV bude fungovat s jakýmkoli modelem zařízení téměř pro všechny výrobce a může být kompatibilní s více zařízeními.
  • Dobrou volbou je také aplikace pro dálkové ovládání, která je k dispozici od většiny výrobců a lze ji ovládat pomocí smartphonu nebo tabletu.

Pokud jste ztratili dálkový ovladač nebo přestal fungovat, nemusíte kupovat náhradní zařízení pro konkrétní zařízení. Existují univerzální ovladače, které jsou kompatibilní s více zařízeními, a dokonce existují i ​​mobilní aplikace, které můžete používat jako dálkové ovládání, dokud si nezakoupíte nové.


Vyměňte poškozené nebo ztracené dálkové ovládání za univerzální dálkový ovladač

Big-box obchody jako Target a Best Buy nesou řadu univerzálních dálkových ovladačů. Univerzální dálková ovládání nejsou specifická pro konkrétní značku, takže je můžete použít s jakýmkoli modelem zařízení téměř od každého výrobce elektroniky. Většina univerzálních dálkových ovladačů funguje s více zařízeními, takže mohou ovládat váš televizor, kabelový přijímač a další periferní zařízení, jako jsou DVD přehrávače a streamovací zařízení. Nezapomeňte si přečíst balíček, abyste se ujistili, že jsou vaše zařízení kompatibilní.

Derek Abella / Lifewire

V závislosti na tom, kolik zařízení používáte s dálkovým ovládáním, může původní nastavení chvíli trvat. Univerzální dálková ovládání někdy obsahují seznam čísel kódů pro enormní seznam zařízení. Musíte vyhledat každé zařízení, které chcete použít, a poté zadat příslušný kód na klávesnici. Novější ovladače to řeší automaticky.

Kupte si dálkový ovladač od výrobce

Pokud nechcete univerzální dálkový ovladač, měl by výrobce vašeho zařízení prodat náhradní model. Přejděte na web výrobce nebo zavolejte výrobce a zjistěte, jak vám může pomoci. Pokud vám výrobce nemůže přímo prodávat prostřednictvím telefonu nebo internetu, měl by být schopen vás přesměrovat k nejbližšímu prodejci.


Úvahy o koupi nového dálkového ovladače

Dálkové ovladače se zmenšily, přesto mají stále více a více tlačítek. Nezapomeňte si koupit dálkový ovladač, který vám pohodlně padne do ruky, s tlačítky dostatečně velkými na to, abyste je mohli stisknout, aniž byste museli stisknout jiná tlačítka. Osvětlená tlačítka jsou také příjemnou výhodou při přepínání kanálů v noci.

Odolnost je dalším problémem s dálkovými ovladači. Když se díváte na různé modely v obchodě, je těžké vědět, které dálkové ovládání splňuje vaše požadavky na výkon a trvanlivost. Zde se vyplatí dobrá záruka. Stejně důležitá je politika vrácení obchodu, pokud se rozhodnete vrátit dálkové ovládání.


Předplatitelé kabelových a satelitních služeb

Pokud vaše dálkové ovládání dodala kabelová nebo satelitní společnost, budete muset zavolat společnosti a získat náhradní. Pokud je poškozený, společnost by vám jej měla poskytnout zdarma. Pokud dojde ke ztrátě, možná budete muset zaplatit náhradní náklady.

Stáhněte si aplikaci pro dálkové ovládání

V závislosti na zařízení, které potřebujete použít, může existovat mobilní aplikace, která funguje jako dálkové ovládání. Stačí otevřít webový prohlížeč a vyhledat název vašeho zařízení + aplikace dálkového ovládání. Mezi aplikace dostupné pro zařízení Android a iOS patří:

15 aplikací, které změní váš iPhone na dálkové ovládání

  • Aplikace Comcast XFINITY TV Remote pro mobilní zařízení Apple nebo Android funguje s televizními boxy Comcast.
  • Aplikace Android TV Remote Control funguje s televizory Android.
  • Aplikace Easy Universal TV Remote pracuje s řadou televizorů.
  • Aplikace Apple TV ovládá vaši Apple TV.
  • Chytré televize od LG, Sony, Samsung, Panasonic Viera a dalších výrobců mají aplikace, které s jejich televizory fungují.