Vzdálené hraní na systému PS Vita (ovládání systému PS3)

Jednou z funkcí, kterou PS Vita přenesl z PSP, je Remote Play. Funkce Remote Play umožňuje přístup k obsahu vaší PlayStation 3 z vašeho kapesního počítače pomocí připojení Wi-Fi. Remote Play na PSP se nikdy nestal velkým problémem, částečně proto, že nižší specifikace a nedostatek druhé analogové páčky znamenaly, že existuje jen omezený počet věcí, pro které byste jej mohli použít. Lepší specifikace systému PS Vita a jeho druhé analogové páčky by ho měla přinejmenším trochu užít.


Párování PS Vita – PS3

První věcí, kterou musíte udělat pro povolení Remote Play, je spárování vašich zařízení. Je to docela snadné, pokud jsou PS Vita a PS3 poměrně blízko u sebe:

  1. Na PS3 vyberte Nastavení > Nastavení vzdáleného přehrávání > Zaregistrovat zařízení > Systém PS Vita.
  2. Na PS Vita vyberte Vzdálené přehrávání > start > další.
  3. Zadejte číslo na PS Vita, které se zobrazí na PS3, a poté vyberte Registrovat.
  4. vybrat OK na PS3 poté, co obdržíte zprávu o úspěchu.

Co můžete a nemůžete dělat přes Remote Play

Bylo by opravdu skvělé, kdybyste na svém PS Vita mohli na dálku dělat vše, co vaše PS3 dokáže, ale nemůžete. Některá omezení dávají smysl, zatímco jiná jsou trochu hloupá. Můžete se dostat do nabídek Nastavení, Fotografie, Hudba, Video, Hry, Síť, PlayStation Network a Přátelé na PS3.

To, co nemůžete udělat, je použít všechny jednotlivé funkce v těchto nabídkách. Nabídky Nastavení, Fotografie, Hry a PSN vám umožní přístup pouze k některým funkcím. Kromě toho nebudete moci hrát všechny své hry pro PS3. Schopnost používat Remote Play k hraní her PS3 musí být zabudována do hry, takže to, zda k tomu dojde v budoucích hrách, bude pravděpodobně záviset na tom, jak moc tuto funkci lidé používají.

Ne všechna videa na vašem PS3 budou k dispozici ke sledování na vašem PS Vita přes Remote Play. Nebudete moci sledovat žádné disky, ať už Blu-Ray nebo DVD, a jakékoli soubory chráněné autorskými právy budou také mimo limity.

Většina ovládacích prvků pro vzdálené přehrávání je stejně jednoduchá jako používání ekvivalentních tlačítek na systému PS Vita k procházení nabídek systému PS3. Několik výjimek, jako je tlačítko PS na PS3 a změna kvality obrazu nebo režimů obrazovky, vyžaduje klepnutí na obrazovku PS Vita a výběr operace, kterou chcete provést.


Tři způsoby připojení

Chcete-li po spárování zařízení používat Remote Play, potřebujete pouze Wi-Fi. Pokud máte PS3 s integrovanou funkcí Wi-Fi (jinými slovy novější modely), stačí vybrat Vzdálené přehrávání pak start na PS Vita a Síť, pak Vzdálené přehrávání na PS3. Nakonec vyberte Připojte se prostřednictvím privátní sítě na PS Vita a dva stroje naváží spojení. Výhodou této metody je, že k hraní nepotřebujete nic jiného než PS3 a PS Vita. Nevýhodou je, že musíte udržovat PS Vita v dosahu Wi-Fi PS3.

Pokud váš PS3 nemá vestavěné funkce Wi-Fi, můžete se připojit pomocí domácí sítě Wi-Fi. Všechny PS3 jsou vybaveny pro připojení k bezdrátové domácí síti, stejně jako všechny PS Vitas. Pro připojení zařízení postupujte přesně podle stejných kroků, jako když používáte výše uvedenou integrovanou síť PS3.

A konečně, pokud chcete mít přístup k obsahu vašeho PS3, když jste venku, můžete to udělat prostřednictvím jakékoli dostupné Wi-Fi. Váš PS3 musí být připojen k internetu, ale může to být kabelové nebo bezdrátové připojení (takže pokud stále vedete kabely všude, můžete tuto metodu použít, i když výše uvedené dva použít nemůžete). Připojení je téměř stejné, jako kdybyste byli doma, kromě toho, že vyberete Připojte se přes internet na PS Vita. Nevýhody připojení tímto způsobem spočívají v tom, že ne všechny sítě Wi-Fi vám to umožní a musíte PS3 přepnout do režimu Remote Play, než opustíte dům, protože neexistuje způsob, jak to udělat na dálku.

Až budete hotovi, vypnutí funkce Remote Play je stejně snadné jako přepnutí na jinou aplikaci na vašem PS Vita. Připojení k vašemu PS3 se automaticky ukončí po 30 sekundách (PS3 však zůstane zapnuté a v režimu vzdáleného přehrávání). Pokud chcete také PS3 vypnout na dálku, nejprve klepněte na obrazovku PS Vita, když jste ještě ve Vzdáleném přehrávání, a vyberte Power Off. PS3 se vypne a připojení se uzavře.