Ovládání ventilátoru Mac: Co to je a jak to funguje

Macs Fan Control je obslužná aplikace, která sleduje teplotu a rychlost ventilátoru počítače Mac. Aplikace tím nekončí. Poskytuje také možnosti monitorování a schopnost řídit otáčky ventilátoru na požadované otáčky.

Co se nám líbí

  • Snadno použitelné rozhraní.

  • Vyberte teplotní čidlo, které převezme kontrolu nad ventilátorem.

  • Nastavte statickou rychlost ventilátoru nebo nechte aplikaci použít senzor k řízení otáček ventilátoru.

  • Je to zdarma.

Co se nám nelíbí

  • Neznačí, které senzory jsou spojeny s kterými fanoušky. Je možné vybrat senzor pro ovládání ventilátoru, který nemá nic společného s tímto konkrétním ventilátorem.

  • Chybí automatický oznamovací systém.


Co je ovládání ventilátoru Mac?

Mac Fan Control poskytuje něco, co v minulosti měli pouze vývojáři Apple: schopnost řídit, jak fungují chladicí ventilátory Mac. To není něco, co by mělo být bráno na lehkou váhu. Nesprávné použití této aplikace (nebo podobných aplikací) může způsobit poškození počítače Mac.

Apple pomocí pokročilého tepelného modelování přišel s profily chlazení použitými v jejich systémech správy ventilátorů. Mac Fan Control může nahradit profil ventilátoru dodávaný společností Apple profilem, který vytvoříte. Je zaměřen spíše na středně pokročilé až pokročilé uživatele počítačů Mac než na začátečníky. To neznamená, že pokud jste začátečník, neměli byste jej používat, pouze byste s ním měli být opatrní.

Coyote Moon, Inc.

Proč používat ovládání ventilátorů Mac?

Existují dva hlavní důvody pro vytvoření vlastního profilu ventilátoru:

  • Vyměnili jste součást v počítači Mac (například jednotky nebo grafické karty) a staré snímače teploty byly poškozené nebo již neměřily teplotu správně. Použijte Mac Fan Control k nastavení limitu rychlosti ventilátoru, aby se zabránilo otáčení ventilátoru nad rámec toho, co je potřeba.
  • Váš Mac se používá v prostředí zvlášť citlivém na hluk (například v nahrávacím studiu). I když můžete běžně používat výchozí ovládání ventilátoru, existuje několik krátkých časových období, kdy musíte Mac ztišit tím, že zabráníte tomu, aby se ventilátory roztočily nad přednastavený limit.

Abyste mohli tento nástroj ocenit, nemusíte používat funkci ovládání rychlosti ventilátoru v Macs Fan Control. Pomocí aplikace můžete sledovat teplotní senzory ve vašem počítači Mac a rychlost přidruženého ventilátoru v RPM (otáčky za minutu).


Uživatelské rozhraní

Bez ohledu na to, jak tuto aplikaci používáte, ovládací prvky a rozvržení se snadno používají a procházejí. Hlavní okno používá dva panely. První ukazuje fanoušky ve vašem Macu a rychlost ventilátoru. K dispozici je také ovládací část, kde můžete vytvořit vlastní nastavení pro každý ventilátor. Druhý panel zobrazuje teplotu každého tepelného senzoru v systému Mac. Toto přehledné a jednoduché rozhraní zobrazuje na první pohled příslušné informace, které potřebujete.

Chcete-li převzít kontrolu nad ventilátorem, klikněte na ikonu Zvyk vedle požadovaného ventilátoru zobrazíte ovládací panel ventilátoru. Poté můžete zvolit způsob ovládání ventilátoru:

  • Konstantní otáčky: RPM nastavujete ručně. Ventilátor se otáčí požadovanou rychlostí bez ohledu na teplotu nebo hodnoty čidel.
  • Hodnota založená na senzoru: Vyberete senzor, který chcete použít. Poté definujete nízkou teplotu, kde se zvýší rychlost ventilátoru, a teplotu vyšší, kde je ventilátor nastaven na maximální otáčky.

Chcete-li se vrátit k výchozímu nastavení konkrétního ventilátoru, vyberte ikonu Auto tlačítko.


Menu Bar

Ovládání ventilátoru Mac lze zobrazit také na liště nabídek. Lišta nabídek zobrazuje pohled na vybranou teplotu snímače a zvolenou rychlost ventilátoru. Můžete také zvolit použití černobílé ikony nebo barevné ikony pro položku panelu nabídek Ovládání ventilátoru Mac.

chybějící funkce

Jednou z funkcí, kterou lze přidat, je schopnost přidat prahové události, které by generovaly oznámení a změnily barvy zobrazení panelu nabídek, aby si získaly vaši pozornost.

Ovládání ventilátoru Mac je k dispozici pro všechny typy počítačů Mac, včetně MacBooků a iMaců. Tato aplikace je k dispozici také ve verzi pro Windows pro ty, kteří používají Boot Camp ke spouštění prostředí Windows na Macu.

Pokud potřebujete další úroveň kontroly nad schopnostmi chlazení vašeho Macu nebo chcete zjistit, jak je váš Mac horký, může být aplikace Macs Fan Control tou aplikací, kterou potřebujete.