Jak Craigslist funguje

Craigslist umožňuje uživatelům nakupovat a prodávat zboží nebo zveřejňovat inzeráty pro kohokoli v komunitě, aby si je mohli přečíst nebo vyměnit. Služba byla spuštěna v polovině 1990. let a od té doby se rozrostla na všechny kontinenty. Ale co přesně je Craigslist a jak to funguje?


Co je Craigslist: Stručná historie

V roce 1995 vytvořil rezident v San Francisku Craig Newmark online centrum určené k informování návštěvníků o místních událostech. Jednotlivci brzy začali používat Craigovu malou platformu k odesílání úloh, služeb, položek k prodeji a dalších, případně vyžadujících použití serveru.

Během nedostatku bytů v San Francisku začali jednotlivci zveřejňovat reklamy na pronájem bytů ve městě a okolí. V reakci na to Craig napsal software, který mohl automaticky přidávat e-mailové příspěvky na web: craigslist.org. A konečně, v roce 1999 se Craig mohl věnovat Craigslistu na plný úvazek.

Jak funguje Craigslist?

Craigslist funguje jako online fórum s inzeráty, ale také umožňuje komunitní diskuse, zveřejňování pracovních nabídek, inzeráty na služby a další. Návštěvníci mohou zveřejňovat své vlastní reklamy, žádat o koncerty nebo využívat výhod, o které se zajímají. Rychlý pohled na domovskou stránku Craigslistu ukazuje řadu sekcí. Mezi klíčové sekce patří:

 • obec: Tato část je určena pro události a trendy, které se dějí ve vaší komunitě, včetně kurzů, ztracených a nalezených položek, politických fór a místních zpráv. K dispozici je také jedinečná sekce s názvem „Rants & Raves“, kde mohou plakáty sdílet jakékoli myšlenky a pocity, které mají.
 • Služby: Zde najdete lidi a organizace nabízející služby, jako je oprava automobilů, design webových stránek nebo procházky se psy.
 • Bydlení: Tuto sekci použijte k vyhledání nebo inzerci bytu k pronájmu. Můžete také najít výpisy nemovitostí ve vaší oblasti, ať už hledáte, prodáváte, pronajímáte nebo obchodujete.
 • Zaměstnání: Pracovní nabídky jsou na Craigslistu velmi běžné. Najdete výpisy pro téměř jakoukoli oblast, včetně vzdělávání, nemovitostí, účetnictví, zabezpečení a médií.
 • Prodej: Pokud hledáte levnou položku, zde ji najdete. Jedna z nejpoužívanějších oblastí Craigslistu, tyto reklamy umisťují jednotlivci prodávající cokoli od nábytku až po sběratelské figurky.
 • Diskusní fóra: Craigslist má fóra pro diskusi skoro o všem pod sluncem, jako jsou technické produkty, náboženství, celebrity a politika.

Můžete použít Hledáme kategorie pod Prodej v sekci vyhledávat konkrétní položky, které byste mohli chtít, nebo procházet výpisy požadavků jiných lidí.


Jak Craigslist vydělává peníze?

Craig Newmark byl jednou požádán, aby na svůj web zahrnul sponzorované reklamy, ale nabídku odmítl. Místo toho se Craigslist zaměřuje pouze na několik toků příjmů, včetně:

 • Poplatky za zveřejňování pracovních nabídek: Za zveřejnění nabídky práce ve velkých amerických městech se platí poplatek a pohybuje se od 7 do 75 $, v závislosti na lokalitě.
 • Poplatek za zveřejnění bytu: Jednotlivcům, kteří zveřejní výpis bytu v Bostonu, Chicagu a New Yorku, se za zveřejnění účtuje 5 $.
 • Ostatní poštovní poplatky: Craigslist také účtuje poplatky za jiné příspěvky, většinou v závislosti na regionu. Úplný seznam najdete na stránce Craigslist s účtováním poplatků.

Jak používat Craigslist Marketplace

Podle těchto pokynů nastavte a začněte používat Craigslist Marketplace.

Podle těchto přesně stejných kroků můžete najít další příspěvky, jako jsou koncerty, ubytování a další.

 1. Přejděte na domovskou stránku Craigslistu. Pokud máte zapnuté své služby určování polohy, Craigslist vytáhne největší domovskou stránku komunity nejblíže vaší oblasti.

 2. Pomocí vyhledávacího panelu vlevo můžete ručně vyhledávat výpisy nebo procházet podkategorie pod položkou Prodej sekce.

 3. Každý seznam je jiný a má různé úrovně podrobností. Každá reklama bude mít mapu obecného umístění položky a popis.

 4. Výběrem položky se můžete zeptat odpověď v levém horním rohu stránky. Dostanete možnosti přímo odpovědět e-mailem nebo použít poskytovatele e-mailu podle vašeho výběru.

Craigslist umožňuje plakátům maskovat jejich e-mailové adresy, aby byly jejich osobní údaje soukromé. E-mail, který vidíte a používáte, bude přesměrován na evidovaný e-mailový účet odesílatele.

Craigslist v okolí

Pomocí hlasového vyhledávání můžete najít položku, službu nebo koncert na Craigslistu. Prostřednictvím Siri, Alexa nebo Google Assistant řekněte „Craigslist v mém okolí"bude přesměrován na vaši regionální stránku Craigslist.

K vyhledávání položek nebo služeb můžete také použít hlasové příkazy. Můžete například požádat, abyste viděli „štěňata na Craigslistu“, abyste viděli seznam měst a jejich seznamy štěňat.

Vše o diskusních fórech Craigslist

Fóra Craigslist můžete využít k účasti nebo ke konverzaci o téměř čemkoli, od klasické hudby až po nejnovější iPhone.

V této části můžete vybrat fórum, které chcete zobrazit, pomocí vyhledávacího panelu v horní části stránky. Po výběru fóra se zobrazí seznam všech vláken a diskusí souvisejících s konkrétním tématem nebo hledaným výrazem. Pokud vidíte něco, co vás zajímá, vyberte modré oblasti s hypertextovými odkazy, aby se odpověď zobrazila podrobněji.

Chcete-li odpovědět na příspěvek ve fóru, musíte si zaregistrovat účet Craigslist.

Odpovědí můžete vytvořit nové vlákno a zahájit novou diskusi nebo komentovat ostatní. Můžete také ohodnotit odpověď jednotlivce nebo ji nahlásit, pokud je nevhodná. Fóra jsou skvělým místem pro učení, diskusi o tématech a hledání přátel.

Jak zůstat v bezpečí na Craigslistu

Stejně jako u jakékoli jiné online aktivity je důležité zůstat v bezpečí. Pokud prodáváte produkt, službu nebo zveřejňujete vystoupení na Craigslistu, je třeba mít na paměti několik bezpečnostních tipů:

 • Nepřidávejte všechny své kontaktní informace: Udržujte své kontaktní informace na minimu, stačí na to, aby vás mohli kontaktovat kupující nebo zájemci o váš příspěvek.
 • Hotovost přijímejte pouze v hotovosti: Nepřijímejte šeky ani převody peněz na váš produkt nebo službu. Kupujícím používajícím tyto metody došlo k mnoha podvodům.
 • Vždy pozvěte kupující na bezpečné místo: Pokud nemáte místo podnikání a jste jednotlivcem prodávajícím zboží, setkejte se s kupujícím na veřejném místě. Nikdy nepozvěte kupující domů.

Pro kupující na Craigslistu je nejlepší vždy:

 • Klást otázky: Pokud si nejste jisti položkou nebo službou, která vás zajímá, nezapomeňte se zeptat. Můžete také požádat o více fotografií, informace o minulých transakcích a další podrobnosti.
 • Nejprve neposílejte peníze: Nikdy neposílejte peníze prodejci, než si zboží prohlédnete nebo přesně víte, co kupujete. To je dobrý způsob, jak se dostat scammed.