Co je Samsung DeX a jak to funguje?

Samsung DeX je kombinace hardwaru a softwaru, která vám umožní přeměnit smartphone nebo tablet na stolní počítač. Funguje na tabletech Samsung Galaxy S8 a novějších, Galaxy Note 8 a novějších a Tab S4. Přesto se zkušenost liší v závislosti na zařízení, které máte.

Úplný seznam systémových požadavků pro spuštění aplikace Samsung DeX najdete na webových stránkách společnosti Samsung.


Co je Samsung DeX?

Dex rozšiřuje režim Android Multi-Window nebo režim rozdělené obrazovky, takže můžete snadno provádět více úkolů mezi aplikacemi, nástroji a zařízeními. V režimu DeX můžete zobrazit úplný seznam aplikací, přistupovat k klávesnici na obrazovce, vyhledávat aplikace a položky a přistupovat a upravovat fotografie a soubory v telefonu. Můžete také odpovídat na textové zprávy a přijímat hovory.

DeX není plnohodnotná náhrada plochy. Je to společník, který je pomalejší a méně dynamický než tradiční desktopové prostředí. Například nemůžete otevřít více dokumentů nebo tabulek Google najednou, jako byste to mohli udělat na notebooku nebo stolním počítači. To může představovat problém pro některé lidi, jako jsou spisovatelé, analytici a finanční profesionálové. DeX je také omezen na používání mobilních aplikací, které mohou mít méně funkcí než aplikace pro stolní počítače, a neexistují žádná rozšíření prohlížeče, jako jsou blokovače reklam nebo správci hesel.

Zde je návod, jak nastavit Samsung DeX a co s ním můžete dělat.

Jak spustit Samsung DeX na Galaxy Note 9 a Galaxy Tab S4

Pokud máte smartphone Galaxy Note 9, je dodáván s nainstalovaným softwarem Samsung DeX. Vše, co potřebujete, je adaptér USB-na-HDMI a monitor, který má vstup HDMI. Zapojte kabel do smartphonu a monitoru, aby se instalace spustila automaticky.

Samsung

Po připojení vašich zařízení se na displeji zobrazí uvítací obrazovka. Vybrat Spusťte Samsung DeX. Procházejte tipy, zkontrolujte podmínky služby a poté vyberte start. Po spuštění DeX můžete telefon používat jako stolní počítač.

Smartphone můžete také použít jako obvykle při používání externího displeje k prezentaci, ukázce nebo jiné aktivitě. Toto je požehnání pro obchodní cestující, kteří si mohou uložit prezentaci nebo video do svého telefonu a poté jej promítnout na displej v konferenční místnosti nebo v jiném obchodním prostředí. Můžete také sledovat videa z Netflixu nebo jiných streamovacích služeb na samostatné obrazovce.

Tablet Galaxy Tab S4 má také vestavěný režim DeX a můžete snadno přepínat mezi běžným a režimem DeX. Režim DeX můžete použít na obrazovce tabletu nebo připojením k monitoru pomocí adaptéru USB-na-HDMI od společnosti Samsung.


Co je DeX Pad?

Samsung DeX Pad přemění zařízení Galaxy S9, S9 + nebo novější na touchpad a zároveň dobíjí smartphone. Po připojení získáte podobnou funkčnost, jako byste použili kabel adaptéru, včetně přístupu k aplikacím, obrázkům a dokumentům na větší obrazovce. Funkce touchpadu podporuje rolování, klikání (jedno a dvojité klepnutí) a přiblížení nebo oddálení.

Samsung

DeX Pad má port HDMI Out, dva porty USB 2.0 a jeden port USB typu C.


Co je stanice DeX?

Stanice DeX přidává další funkce, včetně ethernetového připojení pro přístup k souborům v síti a možnosti používat kameru telefonu k videochatu.

Samsung

Stejně jako DeX Pad i stanice nabíjí telefon Samsung. Je také lehký a snadno se přepravuje. Stanice DeX má nastavitelný konektor, takže můžete na obrazovce svého smartphonu získat dobrý úhel.

V režimu DeX uvidíte obrazovku smartphonu na externím displeji. Můžete použít zrcadlení obrazovky, což znamená, že telefon a monitor zobrazují stejnou obrazovku. Pro navigaci v režimu DeX připojte myš USB nebo Bluetooth. V režimu Zrcadlení obrazovky můžete telefon používat jako touchpad. V obou režimech můžete použít externí klávesnici nebo virtuální klávesnici zabudovanou do DeXu.

Měli byste dostat DeX?

Koncept DeX je zajímavý. To může být rostoucí kategorie, protože telefony se stávají výkonnějšími a pracoviště mobilnějšími. V tomto okamžiku je DeX dobrou sázkou pro podnikatele, kteří cestují po prezentacích nebo videoukázkách a jsou unavení z plýtvání časem při sdílení obrazovky, zatímco účastníci sledují oči zasklené. Pokud pracujete celý den u stolu, můžete se alespoň tradičně lépe vypořádat s tradičním počítačem.