Jak opravit chybu # 002 na domácí konzoli Nintendo Wii

Pokud jste upravili svůj Nintendo Wii a nainstalovali jste Wii Homebrew Channel, může se vám při načítání herního disku zobrazit následující zpráva:

  • Chyba # 002. Došlo k chybě. Stiskněte tlačítko vysunutí, vyjměte herní disk a vypněte napájení konzoly. Další pokyny najdete v provozní příručce Wii.

Je možné opravit tuto chybovou zprávu Wii bez aktualizace Wii a ztráty kanálu Homebrew.

Informace v tomto článku platí pro všechny verze herní konzole Nintendo Wii.


Příčiny chyby Wii # 002

K chybě # 002 obvykle dochází, když se vyskytnou problémy se systémem IOS související s aktualizacemi her. Wii IOS (nezaměňujte s Apple iOS) je součástí operačního systému, který načítá hry, a různé hry vyžadují jiný IOS. Když spustíte hru poprvé, systém automaticky stáhne správný IOS, pokud tam ještě není.

Pokud je váš Wii hacknutý, aktualizace operačního systému přeruší Homebrew Channel, a proto se uživatelé obvykle po instalaci Wii Homebrew Channel vyhýbají aktualizacím systému. Existují však aplikace Wii Homebrew, které vám umožňují získat příslušné IOS pro hru bez aktualizace systému a ztráty Homebrew Channel.

Vzhledem k tomu, že konzoly Wii vyrobené po roce 2011 nepodporují hry GameCube, může se při načítání disku GameCube setkat s chybou # 002 na konzoli bez hackování. K této chybě také dochází, pokud hrajete hru Wii vytvořenou pro jinou oblast. Chcete-li hrát takové hry, musíte upravit Wii a poté nainstalovat požadované soubory IOS přes Homebrew.

Po aktualizaci Wii je možné obnovit Homebrew Channel.

Jak opravit chybu Wii # 002

Pokud vaše konzole není hacknutá a nemá nainstalovaný Homebrew Channel, proveďte ruční aktualizaci systému z nabídky nastavení Wii. U napadených systémů vyzkoušejte tyto opravy:

  1. Resetujte konzolu. Stiskněte resetovací tlačítko a znovu načtěte hru, abyste se ujistili, že chyba nebyla dočasnou závadou.

  2. Použijte Gecko OS. Gecko OS je aplikace, která vám umožní hrát hry z různých regionů a umožňovat cheatům pro domácí Wiis. Můžete si jej stáhnout z prohlížeče Wii Homebrew. Po instalaci otevřete program z nabídky Wii Homebrew Channel a vyberte Spustit hru načíst aktuální herní disk.

  3. Použijte Pimp My Wii. Pimp My Wii je další program, který si můžete stáhnout z prohlížeče Wii Homebrew Browser. Vybrat Proveďte test a opravte problémy z hlavní nabídky pro automatickou instalaci všech operačních systémů a aktualizací, které nepocházejí z domova. Můžete také vybrat Ruční instalace zvolit, které aktualizace chcete, pokud víte, který IOS potřebujete pro konkrétní hru.

    Pimp My Wii může znovu povolit automatickou kontrolu aktualizací systému, proto přejděte do svého nastavení a ujistěte se, že je tato funkce deaktivována.

  4. Navštivte webové stránky podpory Nintendo Wii. Podrobnější informace najdete na stránce pro řešení problémů se zprávou „Došlo k chybě“ na webu Nintendo.