Jak opravit chybu „iPhone is Disabled“

Pokud se váš iPhone neodemkne a zobrazí zprávu iPhone je deaktivován, můžete se obávat, že se zařízením došlo k vážnému problému. Problém však pravděpodobně není tak špatný, jak se zdá. Pokud je váš iPhone (nebo iPad nebo iPod touch) deaktivován, tento článek vysvětluje, co se děje a jak to opravit.

Tyto pokyny fungují pro všechny modely iPhone, iPod touch a iPad.

Lifewire / Miguel Co.


Příčiny chyby iPhone deaktivována

Lze deaktivovat jakékoli zařízení iOS (iPhone, iPad nebo iPod touch), ale zprávy, které vidíte, přicházejí v několika různých formách. Někdy obdržíte obyčejnou zprávu iPhone je deaktivován. Jindy vás zpráva požádá, abyste to zkusili znovu za 5 minut nebo se připojili k iTunes. Příčina je téměř vždy stejná: nesprávný přístupový kód byl zadán příliš mnohokrát.

Přístupový kód je bezpečnostní opatření, které vyžaduje odemknutí zařízení očíslovaným heslem. Pokud je šestkrát za sebou zadán nesprávný přístupový kód, zařízení se uzamkne a zabrání vám v pokusu o další přístupové kódy. Pokud je zadán nesprávný přístupový kód vícekrát, zařízení jej interpretuje jako pokus o hacknutí nebo vloupání do něj. Zakázání telefonu takové činnosti zabrání.

Zařízení lze nastavit tak, aby mazalo data po 10 nesprávných pokusech o přístupový kód. I když je extrémní, toto nastavení je nejlepší způsob, jak chránit citlivá data. Pokud používáte Touch ID, další problém - chyba 53 - vám může bránit v přístupu k telefonu.

Jak opravit zakázaný iPhone, iPad nebo iPod

Bez ohledu na to, jak byl váš iPhone, iPod nebo iPad deaktivován, oprava je relativně snadná. Je to stejná sada možností, jakou používáte, když zapomenete přístupový kód. Nevýhodou je, že musíte zařízení obnovit.

Obnova znamená nahrazení stávajících dat zálohou. To má za následek ztrátu dat, která byla přidána od vytvoření poslední zálohy. O to více je důvod pravidelně zálohovat data.

Existují čtyři hlavní možnosti pro opravu deaktivovaného iPhonu, iPadu nebo iPodu:

  1. Obnovte iPhone ze zálohy. Prvním krokem, který byste měli zkusit, je obnovit zařízení ze zálohy pomocí iTunes. Pokud již iTunes nepoužíváte, existuje způsob obnovení ze zálohy bez iTunes. Obnovení telefonu může vyřešit deaktivovaný problém, ale ztratíte veškerá data, která nejsou zahrnuta v poslední záloze.

  2. Použijte režim obnovení. Pokud to nefunguje nebo pokud jste zařízení nikdy nesynchronizovali s iTunes, použijte režim obnovení. Opět můžete přijít o data, která jste přidali po posledním zálohování zařízení.

  3. Použijte režim DFU. Pokud výše uvedené metody nefungují, vyzkoušejte režim DFU - rozsáhlejší verzi režimu obnovení.

  4. Ke smazání dat použijte iCloud nebo Find My iPhone. Přihlaste se do iCloudu na webu nebo si stáhněte aplikaci Najít můj iPhone do jiného zařízení iOS. Přihlaste se pomocí svého uživatelského jména a hesla pro iCloud. Vyhledejte zařízení pomocí funkce Najít můj iPhone a poté jej na dálku otřete. Tímto odstraníte data ve svém zařízení a resetujete je, abyste k nim měli opět přístup. Pokuste se o to, pouze pokud jsou zálohována všechna vaše data. Pokud zálohujete data na iCloud nebo iTunes, můžete je z tohoto zdroje obnovit.

Pokud při pokusu o obnovení iPhonu narazíte na chybu 4013, existuje také několik způsobů, jak tento problém vyřešit.


Jak se vyhnout získání zakázaného iPhone

Mít deaktivovaný iPhone je nepříjemné a nepohodlné, takže budete chtít udělat, co můžete, abyste tomu zabránili.

Máte dvě možnosti:

  • Nastavte nový přístupový kód, který si lépe zapamatujete. Pokud si svůj přístupový kód pamatujete a nemusíte ho hádat, je méně pravděpodobné, že zadáte nesprávný přístupový kód, což vede k deaktivaci iPhonu.
  • Použijte Touch ID nebo Face ID. Když jsou tyto možnosti povoleny, nemusíte zadávat přístupový kód. Stačí ukázat svůj obličej nebo naskenovat prst a vaše zařízení se odemkne.