Nová verze VLC pro sledování fotografií a videí ve virtuální realitě


Mediální přehrávač vydal novou bezplatnou verzi pro počítače určenou pro použití ve virtuální realitě a brzy vydá aplikaci pro Google Daydream a Oculus Rift

VLC patří mezi oblíbené multimediální přehrávače. A ode dneška služba nabízí také novou funkci určenou výhradně milovníkům virtuální reality. Pomocí desktopové aplikace bude možné sledovat videa, fotografie a panoramatické záběry pomocí technologie VR.

VLC a virtuální realita.

V současné době bude možné sledovat 360° fotografie, VR videa a panoramatické záběry pouze v desktopové verzi aplikace VLC. Vývojáři však uvedli, že stejné funkce budou brzy přidány i do mobilní verze. Zkušební verzi VLC s virtuální realitou si můžete stáhnout na webových stránkách přehrávače médií. Tato nová funkce je zdarma k dispozici v systému Windows i Mac. A VLC uvádí, že na začátku příštího roku budou vydány také nové verze určené výhradně pro prohlížeče VR, jako jsou Google Daydream a Oculus Rift.

Jak to funguje

Použití této nové funkce je velmi jednoduché. Chcete-li si prohlédnout 360° video nebo panoramatickou fotografii, stačí nad snímky přejíždět myší nebo klávesnicí. Můžete se pohybovat doprava, doleva, nahoru nebo dolů. Na této nové verzi VLC spolupracovala se společností Giroptic, která vyvíjí kamery pro VR. "VLC je jedním z nejpoužívanějších přehrávačů videa na světě. - řekl Richard Ollier, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Giroptic - Díky tomu budou moci miliony uživatelů naplno využívat výhod této nové technologie."

.