Co jsou virtuální události?

K virtuálním událostem dochází, když lidé z různých míst interagují společně ve virtuálním prostředí. Události se odehrávají online místo na konkrétním fyzickém místě. Účastníci virtuálních akcí se mohou účastnit veletrhů, pořádat schůzky a konference a sledovat uvedení produktu z pohodlí domova pomocí přenosného počítače nebo mobilního zařízení a silného připojení k internetu. Lidé na různých místech mohou stále jasně komunikovat.


Druhy virtuálních událostí

Virtuální události mohou sahat od osobních událostí mezi přáteli až po formální, obchodní fóra a schůzky. Zde je několik příkladů virtuálních událostí:

Třídy, návody a výukové programy

Virtuální události, jako jsou tyto, jsou dobrým způsobem, jak představit nový produkt nebo službu. Poskytovatelé služeb mohou pomocí této metody poskytovat pokyny, tipy a triky. Virtuální kurzy a výukové programy jsou také stále populárnější a představují nákladově efektivní a bezpečnější způsob vedení kurzů.

Školení a kurzy

Ještě složitější témata lze projednat na virtuálních akcích, jako jsou webináře, kurzy a workshopy. Prezentující mohou sdílet snímky s účastníky a nahrávat dokumenty prostřednictvím funkce virtuálního chatu, aby byl zážitek důkladnější a užitečnější.

Rozhovory a představení

Uživatelé mohou provádět virtuální události k hostování relace Zeptejte se mě na cokoli (AMA). Hostitelé mohou také pozvat hosty nebo terénní odborníky na živou akci otázek a odpovědí na sociálních médiích. Řečníci mohou přednášet nebo celebrity mohou hrát online.

Sociální přímé přenosy

Sociální média jsou skvělou platformou pro pořádání virtuálních událostí. Téměř všechny sociální platformy mají funkci přímého přenosu, jako je Facebook a Instagram. Tyto přímé přenosy mohou zvýšit poutavost než běžná videa.

Konference a představení

Summity a živé koncerty lze streamovat online a oslovit tak diváky, kteří na místě nemohou být fyzicky přítomni.

Výhody virtuálních událostí

Virtuální akce osloví širší publikum.

Virtuální události nevyžadují, aby hostitelé měli místo a místo, protože účastníci se mohou účastnit ze svých domovů, pokud mají notebook nebo mobilní zařízení a stabilní připojení k internetu. Z tohoto důvodu je účast na virtuálních událostech 10krát vyšší než účast na fyzické události.

Virtuální události jsou nákladově efektivní.

Hostitelé mohou rozpočet zaměřit na své online a marketingové úsilí. I když stále existuje potřeba utratit, propagace již nevyžadují náklady na tisk letáků a brožur.

Virtuální události se snáze spravují.

Virtuální události nevyžadují hodně logistiky a přípravy vybavení nebo školení pozemního personálu. Převážná část práce je v den samotné akce, což usnadňuje správu menšího počtu lidí.