Co jsou otevřené královny?

Nástupce vydání Pike open source cloudové výpočetní platformy OpenStack, OpenStack Queens, debutoval 28. února 2018 jako sedmnácté hlavní vydání OpenStack. Queens přichází jako první aktualizace pro OpenStack v roce 2018 a její nástupce, OpenStack Rocky, bude následovat později v tomto roce.

Stejně jako u předchozích verzí OpenStack, i Queens získává svůj název od blízkého města nebo odlišujícího prvku ve vztahu k designovému summitu OpenStack, který odpovídá každému vydání OpenStack. V tomto případě získá OpenStack Queens svůj název od řeky Queens Pound River, stejně jako předměstí Queens Park a parku v Novém Jižním Walesu v Austrálii. Nový Jižní Wales hostil v Sydney od 6. listopadu do 8. listopadu 2017 summit OpenStack v Sydney.


Vylepšení funkcí a nové projekty v královnách OpenStack

Zatímco se vydání OpenStack Pike zaměřilo převážně na stabilizaci a optimalizaci stávajících projektů a interoperabilitu, OpenStack Queens přináší řadu nových funkcí a funkcí i nové projekty.

OpenStack Queens přidává podporu virtuálních GPU (vGPU) a vylepšenou integraci kontejnerů prostřednictvím nového projektu kontejnerové služby OpenStack Zun a projektu OpenStack Helm, který slouží jako správce balíčků pro systém orchestrace kontejnerů Kubernetes. OpenStack Queens také debutuje s novým projektem Cyborg (dříve známým jako Nomad), který poskytuje rámec pro správu prostředků hardwarové a softwarové akcelerace.

Queens dále poskytuje podporu Cinder Multi-Attach pro připojení stejného svazku Cinder k více virtuálním strojům (VM). A konečně, OpenStack Queens také zavádí podporu pro projekt Lightweight Open Container Initiative (LOCI), který poskytuje alternativu k projektu OpenStack Kola pro manipulaci s běhovými časy kontejnerů.

ServerWatch má podrobnější článek o některých klíčových nových projektech a funkcích v OpenStack Queens zde