Galaxy Z Flip, funkce a cena skládacího smartphonu


Galaxy Z Flip je nový ohebný smartphone společnosti Samsung s konstrukcí ve tvaru mušle. Zde jsou funkce, cena a datum vydání v Itálii

Jednalo se o nejočekávanější zařízení a nezklamalo očekávání: Samsung zahájil veletrh Galaxy Unpacked 2020 modelem Galaxy Z Flip, druhým skládacím smartphonem jihokorejské společnosti. Díky zvěstem a videím z posledních týdnů jsme o zařízení věděli téměř vše, ale Samsung představil několik nových funkcí, například uživatelské rozhraní vyvinuté ve spolupráci se společností Google speciálně pro skládací zařízení.

Galaxy Z Flip je stejně jako Galaxy S20 špičkový smartphone. Výjimečný je ohebný displej a otevírání ve tvaru skořápky, které vzdáleně připomíná Motorolu RAZR. Vnitřní obrazovka má po úplném otevření úhlopříčku 6,7 palce, zatímco po složení se rozhraní rozdělí na dva 4palcové displeje. Zvenku je další 1,06palcový displej, na kterém se zobrazuje čas, přijaté zprávy a také umožňuje přijímat nebo odmítat hovory (je dotykový). Aby se neopakovaly chyby, které se staly u Galaxy Fold, prvního skládacího smartphonu společnosti, rozhodl se Samsung osadit displej velmi odolný proti poškrábání, se kterým by neměl mít žádné problémy.

Galaxy Z Flip je v Itálii k dispozici od 14. února za cenu 1520 eur v barvách Mirror Purple a Mirror Black. K dispozici je také limitovaná edice Thom Browne Edition za 2580 eur.

Funkce Galaxy Z Flip

Nejočekávanějším zařízením večera byl bezpochyby Galaxy Z Flip a smartphone nezklamal očekávání. Na palubě je čipset Snapdragon 855+ s 8 GB RAM a 256GB interní pamětí, která není rozšiřitelná. K dispozici jsou dvě obrazovky: jedna interní a jedna externí. Skládací displej má úhlopříčku 6,7 palce a rozlišení FullHD+. Má povrchovou úpravu Ultra-Thin Glass, která chrání před poškrábáním. Vnější obrazovka má pouze 1,06 palce a slouží k zobrazování oznámení a příchozích hovorů.

Oddělení fotoaparátu není tak působivé jako u Galaxy S20. Vnitřní fotoaparát má rozlišení 10 megapixelů, zatímco na vnější straně je 12megapixelový hlavní snímač a 12megapixelový širokoúhlý objektiv.

Dvě baterie s celkovou kapacitou 3300 mAh. Rychlé nabíjení při 15 W. Čtečka otisků prstů je umístěna na boku. Galaxy Z Flip je vybaven operačním systémem Android 10 s přizpůsobením One UI 2.0 navrženým speciálně pro skládací smartphone.


Design Galaxy Z Flip

Jedná se o první smartphone společnosti Samsung se skládací konstrukcí. Ve složeném stavu jsou rozměry velmi kompaktní, přestože tloušťka je více než jeden a půl centimetru. Galaxy Z Flip

Chytrý telefon bude v Itálii dostupný od 14. února v barvách Mirror Purple a Mirror Black za cenu 1520 eur. Samsung také vytvořil limitovanou edici Thom Browne Edition, která se bude prodávat za 2580 eur.