Jak vložit SIM kartu do smartphonu

Vložení SIM karty do smartphonu je snadné, ale může to vypadat trochu matoucí, pokud jste to nikdy předtím neudělali. Pro začátek je zde vysvětlení různých typů SIM karet spolu s podrobnými pokyny, jak správně vložit SIM kartu do zařízení Android nebo iPhone.


Různé typy SIM karet

Dnes se používají tři hlavní velikosti SIM karet: Nano SIM, Micro SIM a Standard SIM (pro starší telefony). Jediným rozdílem je velikost okraje kolem čipu, která umožňuje SIM kartu zapadnout do různých modelů telefonů.

SimeonVD / Getty Images

Velikost použité SIM karty závisí na značce a modelu vašeho smartphonu. Většina moderních smartphonů má Nano nebo Micro SIM, některé starší telefony používají standardní SIM.

 • nano SIM: iPhone 5 / 5C / 5S a vyšší, Google Pixel / Nexus a Galaxy S7 / Note8 a novější.
 • Micro SIM: iPhone 4 / 4S, starší telefony Nokia, LG, Huawei a Motorola a řada Samsung Galaxy J.
 • Standardní SIM: Většinou se nacházejí ve starších telefonech, jako je iPhone 3GS nebo Samsung Galaxy Ace.

Další informace o modelech telefonů a SIM kartách najdete v tomto seznamu od whistleOut.

Výběr správné velikosti SIM karty

Pokud objednáváte novou mobilní službu, bude vaše SIM karta připojena k větší plastové kartě. Jednoduše vysuňte z karty čip správné velikosti (ale nevytahujte jej, dokud si nejste jisti, jakou velikost potřebujete).

mikroman6 / Getty Images


Jak vložit SIM kartu do iPhone nebo novějšího telefonu Android

iPhony a novější telefony se systémem Android používají malý zásobník, kde můžete vyjmout a vložit SIM kartu. Na iPhonech tento zásobník najdete na pravá strana telefonu. V systému Android jej najdete buď na webu strana or top zařízení.

Jak vyjmout SIM kartu z iPhonu

 1. Vypněte smartphone.

 2. Držte přední část telefonu obložení vy, najděte přihrádku na SIM kartu ve smartphonu. Přihrádka na SIM kartu má v sobě malý otvor, který slouží k vysunutí přihrádky.

  Michail Artamonov / Getty Images

 3. Poté vysuňte zásobník vložením nástroje pro vyjmutí SIM karty do otvoru v zásobníku SIM karty. Pokud nemáte nástroj pro vyjmutí SIM karty, můžete místo toho použít kancelářskou sponku nebo připínáček.

  Michail Artamonov / Getty Images

  Zásobníky SIM karet jsou jemné a snadno se rozbijí. Zásobník by měl vyjít snadno, takže ho nenutte. Pokud máte problémy s vyjmutím zásobníku nebo je zaseknutý, požádejte o podporu výrobce telefonu.

 4. Nyní vytáhněte přihrádku na SIM kartu z iPhone. Poznamenejte si, jak se zásobník SIM karty vejde do slotu, a to kontrolou směru otvoru. To bude užitečné později, když znovu vložíte zásobník SIM,

  Michail Artamonov / Getty Images

 5. Tento krok je důležitý. Vložte SIM kartu do přihrádky s logem nebo zlatým čipem nahoru. Všimněte si, že přihrádka na SIM kartu má v jednom z rohů malý zářez a karta se vejde pouze jedním způsobem.

  U novějších smartphonů může mít zásobník více než jeden slot (viz obrázek níže). Menší slot je pro Nano SIM a větší slot pro kartu Micro SD (pro rozšíření datového úložiště). Některé zásobníky mohou mít dokonce dva sloty Nano SIM pro dvě telefonní čísla. Pokud máte pouze jednu SIM kartu, použijte slot SIM 1.

  Anton Gruba / Getty Images

 6. Přední část telefonu otočená k vám zasuňte zásuvku SIM zpět do telefonu. Ujistěte se, že je zásobník ve stejné poloze, jako když jste jej vyjímali. Hodí se pouze jedním způsobem a mělo by to jít snadno. Zásobník nikdy nevtlačujte zpět.

 7. Znovu zapněte telefon. Informace o operátorovi by se nyní měly objevit na domovské obrazovce. Pokud máte se službou nějaké problémy, požádejte o pomoc operátora.


Jak vložit SIM kartu do starších smartphonů Android

U starších smartphonů s Androidem je přihrádka na SIM kartu umístěna pod baterií na zadní straně telefonu. Chcete-li vložit SIM kartu, musíte sejmout zadní kryt telefonu a baterie.

 1. Vypněte telefon a sejměte zadní kryt.

 2. Poté vyjměte baterii ze zadní části telefonu. Další informace o tom, jak najít a vyjmout baterii, najdete v příručce k telefonu.

  AntonioGuillem / Getty Images

 3. Po vyjmutí baterie vyhledejte slot pro SIM kartu. Pokud je v něm stará SIM karta, vyjměte ji jemným vytáhnutím špičkou prstu.

 4. Poté zasuňte SIM kartu do slotu pomocí logo nahoru (takže zlatý čip naváže kontakt s obvody telefonu). Hledejte malý obrázek, který ukazuje, jak vroubkovaný roh na SIM vejde do slotu.

  V závislosti na modelu můžete mít v telefonu více než jeden slot pro SIM kartu, např. SIM 1 a SIM 2. Pokud vkládáte pouze jednu SIM kartu, použijte slot pro SIM 1.

 5. Po vložení SIM vložte baterii a zadní kryt telefonu.

 6. Zapněte znovu svůj Android. Informace o operátorovi by se nyní měly objevit na domovské obrazovce. Pokud máte se službou nějaké problémy, požádejte o pomoc operátora.