Nový Xiaomi Mi Pad 5 je na cestě: funkce


Xiaomi Mi Pad 5 byl certifikován evropským orgánem EEC, což znamená, že se blíží oficiální vydání, včetně varianty Pro

Ačkoli segment tabletů s Androidem zažívá lepší časy než ten současný, ve kterém se zdá, že zažívá útlum, společnosti jako Samsung, Xiaomi nebo i Realme do tohoto odvětví nadále investují. Podle zvěstí se chystá Xiaomi Mi Pad 5.

Řada Xiaomi Mi Pad 5 je nyní v plném proudu, což potvrdila certifikace od evropského certifikačního orgánu EEC. Proces certifikace obvykle trvá jen několik týdnů před uvedením na trh, takže můžeme očekávat novinky od Xiaomi v blízké budoucnosti. Xu Jieyun ze společnosti Xiaomi Group již dříve uvedl, že MIUI prošlo specifickou optimalizací, aby lépe fungovalo na větších zařízeních, jako jsou tablety a skládací smartphony. Xiaomi Mi Pad 5 tak bude mít MIUI, díky kterému bude moci poskytnout lepší zážitek než v minulosti díky specifickým funkcím.

Vlastnosti Xiaomi Mi Pad 5

Stále není jasné, zda Xiaomi Mi Pad 5 přijde s LCD nebo OLED displejem, což pro techniky bude velký rozdíl z hlediska kontrastu a podání barev, ale zvěsti nepochybují o tom, že čínský tablet bude mít rozlišení 2 560 x 1 600 pixelů, podporu obnovovací frekvence 120 Hz a vzorkovací frekvenci dotyku dvojnásobnou, tedy 240 Hz. Kromě toho se objevily zvěsti, že Xiaomi Mi Pad 5 by měl podporovat 4 096úrovňové dotykové ovládání a technologii aktivního pera In-Cell.

Za nitky uživatelského prostředí by prý mohl tahat čip Dimensity 1200 od MediaTeku s konektivitou 5G, zatímco bezpečnost dat obsažených v tabletu Xiaomi by měla zajistit čtečka otisků prstů umístěná na boku zařízení.


Varianta Xiaomi Mi Pad 5 Pro

Očekává se, že Xiaomi Mi Pad 5 přijde také ve variantě Pro, která by celkovou technickou hodnotu všestranného tabletu čínské společnosti posunula ještě výše. Xiaomi Mi Pad 5 Pro je údajně založen na osmijádrovém čipu Snapdragon 870 od společnosti Qualcomm s taktovací frekvencí až 3,2 GHz, který byl ještě před několika lety doménou počítačů střední a vyšší třídy a který se brzy objeví v miniaturním zařízení, jako je příští tablet Xiaomi.

Podle zasvěcených zdrojů by měl být Xiaomi Mi Pad 5 Pro vybaven baterií složenou ze dvou článků, z nichž každý má kapacitu 4 260 mAh, takže celková kapacita činí 8 720 mAh, což by mělo zajistit dobrou výdrž baterie. Také v případě varianty Pro by byla k dispozici podpora pro síťovou infrastrukturu 5G.