Galaxy S20 nebo Galaxy S11? Jak se bude jmenovat smartphone od Samsungu


Příští špičkový smartphone společnosti Samsung by se mohl jmenovat Galaxy S20 místo Galaxy S11. Zde jsou funkce a datum vydání

V posledních týdnech jsme opakovaně hovořili o Galaxy S11 a předjímali většinu technických funkcí, možné datum vydání a počet modelů, které Samsung plánuje představit. Dnes se však objevila nová zvěst, která by mohla zvrátit situaci, alespoň co se týče názvu smartphonu: už ne Galaxy S11, ale Galaxy S20.

Zpráva pochází z twitterového profilu Ice Universe, novináře, který je vždy dobře informován o novinkách v mobilním světě. Již v minulosti informoval o nových smartphonech, které se ukázaly jako pravdivé. Proč se Samsung rozhodl změnit název svého dalšího špičkového zařízení? Prozatím neexistuje žádné vysvětlení, ale důvodem by mohla být snaha dát trhu najevo, že nová generace Galaxy S je skokem do budoucnosti.

Jak bude Galaxy S20 vypadat

V současné době existují dvě hypotézy ohledně Galaxy S20: nástupce Galaxy S10 nebo začátek nové řady věnované ohebným smartphonům. První z těchto dvou hypotéz se zdá být nejpravděpodobnější. Změna názvu by mohla být prostým rozhodnutím držet krok s dobou: příští rok bude 2020 a Samsung se rozhodl přijmout pro své zařízení název Galaxy S20.

Pokud tomu tak skutečně bude, smartphone bude mít stejné funkce, jaké se zatím očekávaly u Galaxy S11. Přístroj se bude dodávat ve třech různých verzích, jedné levné, jedné "normální" a jedné Plus s větší obrazovkou a více fotoaparáty. Na palubě bude nový procesor Exynos srovnatelný se Snapdragonem 865 s minimálně 8 GB RAM a 128GB interním úložištěm. Design bude mít obdélníkový nárazník na zadní straně, kde budou umístěny fotoaparáty. Nejvíce se chce Samsung zaměřit na zadní fotoaparát, u kterého je téměř jistá přítomnost hlavního fotoaparátu s rozlišením 108 megapixelů.


Kdy bude Galaxy S20 uveden na trh

Očekává se, že Galaxy S20 bude představen v únoru během veletrhu Mobile World Congress 2020, který se každoročně koná v Barceloně a je věnován mobilnímu světu. Očekává se, že bude vydán v polovině března.