Sledování a další služby GPS pro smartphony

Většina smartphonů je vybavena funkcemi GPS, které sledují polohu zařízení a umožňují přesné podrobné pokyny, místní výsledky vyhledávání, sledování zařízení a další služby.

I když je možné legálně sledovat mobilní telefon, je třeba zvážit ochranu soukromí a upozornění uživatelů.


Služby založené na poloze

Zde jsou některé ze služeb dostupných na jakémkoli zařízení iOS nebo Android s funkcí GPS:

  • Navigace nebo podrobné pokyny pro chůzi, řízení, cyklistiku a veřejnou dopravu.
  • Poloha v reálném čase na mapových službách a aplikacích.
  • Sdílení polohy pro přátele a rodinu.
  • Místní vyhledávání restaurací, obchodů a dalších zajímavých míst v okolí
  • Sledujte, analyzujte a ukládejte údaje o cvičení nebo cvičení.
  • Informační portály založené na poloze, například nahrávky muzeí nebo parků.

Sledování smartphonů pomocí GPS

Ze své podstaty lze sledovat jakýkoli smartphone s integrovaným čipem GPS. Sledování spadá do tří kategorií, včetně sdílení polohy, dobrovolného sledování a tajného sledování.

  • Sledování sdílení polohy. Aplikace pro sdílení polohy, jako jsou Glympse a Find My Friends, ukazují vaši polohu v reálném čase vybrané skupině přátel nebo rodiny. Tyto aplikace vám pomohou spojit se s přáteli nebo obchodními partnery, ale měly by se používat opatrně, zejména při používání funkce veřejného přístupu. Polohy přátel můžete zobrazit na svém telefonu nebo prostřednictvím webového prohlížeče.
  • Dobrovolné sledování. Sledování mobilních zařízení v reálném čase pomocí GPS se přesunulo do hlavního proudu zavedením AT&T FamilyMap, Sprint Family Locator a dalších služeb operátora, které zobrazují umístění telefonů. Prostřednictvím aplikací pro smartphony nebo prohlížeče mohou uživatelé nastavit upozornění na to, kdy sledovaný telefon vstoupí nebo opustí určitá místa. To je užitečné pro poskytování automatického upozornění, když děti dorazí například domů nebo na sportovní trénink. Kromě toho je umístění mobilního telefonu zabudováno do vylepšené národní služby 911.
  • Tajné sledování. Tajné nebo skryté sledování jednotlivci není legální a není dostupné prostřednictvím dopravců.

Při správném používání poskytuje GPS cenné služby a klid pro rodiče a blízké. Stejně jako u jakékoli technologie je třeba dbát na respektování soukromí a zabránění uvolňování soukromých dat.