LG: chystá se nový levný OLED Smart TV


Korejská média informují, že LG se chystá uvést na trh nový, dosud neuvedený 42palcový model OLED Smart TV: bude malý, ale špičkový a s cenou, která by mohla mnohé potěšit

Korejský gigant v oblasti spotřební elektroniky LG se chystá uvést na trh novou řadu Smart TV pro rok 2022, mezi kterými uvidíme jak nové LED, tak OLED televizory. Druhá technologie je jednou z těch, za které společnost LG utrácí velké peníze: televizory LG OLED jsou předmětem touhy mnoha lidí a zdá se, že příští rok si je bude moci dovolit více lidí. Na cestě je totiž nový model levného televizoru LG OLED.

Zpráva o tom pochází především od korejského certifikačního orgánu National Radio Research Agency, kterým musí projít všechna elektronická zařízení s rádiovým připojením (např. WiFi u Smart TV). Na webových stránkách agentury jsou totiž od několika dnů k dispozici nové modely LG, které přijdou na trh v příštím roce: jedná se o aktualizaci všech čtyř současných řad výrobce (tj. řad A1, B1, C1 a G1). Příští rok se tedy dočkáme nových chytrých televizorů LG A2, B2, C2 a G2, včetně modelu C2 se zcela novou úhlopříčkou 42 palců. Bude to nový levný televizor OLED společnosti LG.

42palcový televizor OLED společnosti LG: Jak bude vypadat

Název produktu, pod kterým byl nový levný televizor OLED Smart TV společnosti LG zaregistrován, je OLED42C2KNA a na webových stránkách Národní agentury pro výzkum rádia bohužel nejsou k dispozici žádné jiné informace než to, že produkt existuje a prochází certifikací.

Na stránkách korejské pobočky společnosti LG se skutečně objevily odkazy na 42palcový model, ale tyto stránky již nejsou k dispozici. Společnost LG proto připravuje uvedení produktu na trh, ale zatím se nerozhodla prozradit žádné podrobnosti. Víme však, že LG OLED42C2KNA bude mít rozlišení 4K a úhlopříčku 42 palců, což je o celých šest palců méně než předchozí minimální velikost 48 palců, která zůstane v nabídce i po příchodu mladšího bratříčka.

Logicky se však dá očekávat, že řada C2 vylepší již tak vynikající C1, a že tedy půjde o malý klenot pro milovníky OLED Smart TV. Řada C1 je nyní vlastně jen o chlup nižší než nejdražší model G1 a liší se od něj prakticky jen absencí technologie EVO a designem.

Řada LG C1 (a tedy i chystaný model C2) však nabízí panel s rozlišením 4K, obnovovací frekvencí až 120 Hz, dobrým jasem (tak jasným, jak jen OLED TV může být) a skvělými barvami.


LG OLED 42 palců: kolik bude stát

Co se týče ceny budoucího LG OLED 42 palců, v tuto chvíli je možné pouze spekulovat na základě současného sortimentu. Konkrétně se jedná o současný 48palcový model C1, který byl uveden na trh s ceníkovou cenou 1 799 eur, která však brzy výrazně klesla a nyní je jeho cena na ulici 1 199 eur.

Není proto příliš nadsazené spekulovat o tom, že by model OLED42C2KNA mohl být uveden na trh s cenou kolem 1 499 eur a v roce 2022 klesnout na cenu pod tisíc eur.