Galaxy A12, levný 5G smartphone Samsungu se 4 fotoaparáty


Příští levný smartphone Samsungu nebude šetřit na fotografiích a konektivitě, plánuje čtyři snímače a verzi s 5G

Galaxy A12 bude nový smartphone Samsungu s technologií 5G a čtyřmi fotoaparáty.

Samsung Galaxy A12 5G bude vybaven technologií 5G a čtyřmi fotoaparáty, což potvrzují první renderové snímky uniklé na web, které odhalují některé důležité informace o funkcích a schopnostech smartphonu.

Render Galaxy A12 5G unikl na web SlashLeaks; na první pohled je na něm patrná jistá podobnost designu s jedním z nedávno představených modelů jihokorejské společnosti, Galaxy A42 5G, který debutoval teprve loni v září. Další podobnost, zejména pokud jde o zadní část, je s tím, co bude Galaxy M12. Obrázky, které na Twitteru sdílel odborník na telefonní fámy Steve Hemmerstoffer, jenž stojí za twitterovým účtem OnLeaks, ukazují podobnou konstrukci, ale bez duálního tónu, který by měl charakterizovat budoucí M12.

Samsung Galaxy A12, dosud známé funkce

První důležitá funkce však nepochází z netu, ale z přetrvávajících zvěstí, že existují dvě různé verze Samsungu Galaxy A12. Rozdíl by byl v technologii, kdy jedna verze by podporovala 5G a druhá 4G.

Jak již bylo zmíněno výše, pokročilejší model by měl mít nejen rychlejší připojení, ale také velkou skupinu fotoaparátů, zejména u levného telefonu. Kromě předního fotoaparátu, který je zasazen do displeje s výřezem ve tvaru slzy, by měl mít model také zadní modul se čtyřmi čočkami a LED bleskem.

Nabízí i další užitečné funkce, jako je 32GB nebo 64GB interní úložiště, port USB typu C a slot pro 3,5mm mini-jack pro kabelová sluchátka, stejně jako malou mřížku ve spodní části, která ukrývá integrovaný reproduktor. V neposlední řadě je na bočním rámečku Samsungu Galaxy A12 5G umístěn snímač otisků prstů.


Galaxy A12 4G, co je známo o jeho menším bratrovi

O Galaxy A12 5G se toho kromě několika detailů ví jen velmi málo, ale některé další informace o jeho menším sourozenci již prý byly potvrzeny prostřednictvím dobrých zdrojů. Dotyčný model se již objevil na ruských stránkách společnosti Samsung s kódovým označením SM-A125F.

Mezi vlastnosti, o nichž se na stránkách benchmarku Geekbench objevily zprávy již minulý týden, patří operační systém Android 10 s 3 GB RAM, SoC MediaTek Helio P35 a interní úložiště dostupné ve dvou velikostech: 32 GB a 64 GB. Přehled doplňuje displej s LCD panelem jako u předchozí verze Galaxy A11 a souborem tří čoček na zadní straně.