LG V40, první smartphone s pěti fotoaparáty


Jihokorejská společnost se připravuje na uvedení nového modelu V40, prvního smartphonu se systémem Android s celkem pěti fotoaparáty, zde je jeho podoba

Dvojité fotoaparáty, zadní i přední, už nejsou pro uživatele smartphonů žádnou novinkou. Telefon s jedním zadním snímačem je ve skutečnosti větší senzací než duální fotoaparát. Možná právě proto se LG snaží zaujmout zákazníky modelem V40, prvním smartphonem s pěti fotoaparáty.

LG V40, přímý nástupce modelu V30, bude mít celkem pět fotoaparátů na celém těle telefonu, rozdělených na dva vpředu a tři vzadu. Je třeba říci, že trojitý fotoaparát není úplnou novinkou. Společnost Huawei se na tuto funkci výrazně zaměřila u svého nového modelu P20 Pro, zatímco Apple by rád osadil tři snímače u chystaného iPhonu X Plus z roku 2018. LG je však prvním výrobcem, který integroval duální přední fotoaparát i trojitý snímač na zadní straně. LG si od toho slibuje, že světu Androidu přinese zařízení, které se kvalitou snímků vyrovná a možná i předčí Samsung Galaxy S9+ a Huawei P20 Pro.

LG V40: smartphone s pěti fotoaparáty

Pochopili jsme, že celkem bude mít nový LG V40 pět fotoaparátů, ale k čemu konkrétně budou všechny tyto snímače sloužit? Společnost LG uvedla, že duální přední fotoaparáty budou sloužit k použití speciálních filtrů pro zlepšení kvality selfie a především k integraci systému 3D rozpoznávání obličeje. O systému tří snímačů, který bychom měli najít na zadní straně nového LG V40, stále panují pochybnosti. S největší pravděpodobností bude trojitý fotoaparát fungovat stejně jako u Huawei P20 Pro. Prvním snímačem čínského zařízení je 40megapixelový snímač s velmi velkou velikostí obrazu 1/1,7 palce, což je v současnosti největší snímač ve vlajkovém smartphonu. Je tedy možné, že LG půjde u modelu V40 touto cestou, tedy velkým snímačem s mnoha megapixely podpořeným dvěma snímači pro detaily. Na zadní straně bychom kromě tří fotoaparátů měli najít také snímač otisků prstů jako u V30.

Ještě není jisté oficiální uvedení LG V40 na italský trh, podle posledních zvěstí by měl být přístroj uveden na trh koncem léta nebo maximálně začátkem podzimu 2018. Společnost LG v podstatě dodrží načasování z roku 2017, kdy koncem srpna uvedla na trh model V30.