Levný smartphone Oppo A53 je nyní 5G


Oppo uvádí na trh svůj levný smartphone se zajímavou verzí 5G, přepracovanou nejen v modemu, ale i v SoC

Čínská společnost Oppo se chystá uvést na trh nový levný smartphone, který podporuje nový standard připojení 5G. Nová verze Oppo A53 5G bude kompatibilní s nejnovějšími mobilními sítěmi a zdá se, že se jedná o nový smartphone, nikoli pouze o převzatou 4G variantu.

První informace o výbavě Oppo A53 5G pocházejí od čínského certifikačního orgánu Teena a telefonního operátora China Mobile a prozrazují, že bude vybaven procesorem MediaTek Dimensity 720, zatímco Oppo pro 4G verzi zvolilo procesor Snapdragon 460. Důvod je jednoduchý: Snapdragon 460 je SoC, který nemá integrovaný 5G modem, zatímco MediaTek Dimensity 720 ano. Dimensity 720 je také výkonnější a spotřebovává méně energie. Potvrzuje se konfigurace trojitého zadního fotoaparátu s 16megapixelovým hlavním snímačem a přední kamerou v displeji. Levný smartphone se na čínském trhu objeví nejprve za velmi nízkou cenu: ekvivalent přibližně 200 eur podle aktuálního kurzu.

Oppo A53 5G, funkce

Nová verze Oppo A53 5G bude vybavena jiným čipsetem než verze 4G, což je nezbytné pro podporu nejnovější generace připojení. Čínská společnost upouští od procesoru Snapdragon a nahrazuje jej 7nm osmijádrovým procesorem MediaTek Dimensity 720 s frekvencí 2 GHz, zatímco grafický procesor je Mali G57 MC3. K dispozici jsou dvě verze operační paměti s kapacitou 4 nebo 6 GB, zatímco vnitřní úložiště bude mít kapacitu 128 GB, ale bude možné jej rozšířit pomocí karty microSD.

6,5palcový LCD displej má rozlišení Full HD+ a 8megapixelový fotoaparát v displeji s funkcí odemykání obličejem. Fotoaparát na zadní straně smartphonu obsahuje tři snímače: 16megapixelový hlavní fotoaparát a dva další 2megapixelové snímače a LED blesk. Operačním systémem je Android 10 s uživatelským rozhraním ColorOS 7.2 a snímač otisků prstů je umístěn na boku. Baterie má kapacitu 4000 mAh s podporou 10W rychlého nabíjení.


Oppo A53 5G: kdy přijde a kolik stojí

Nový 5G smartphone od společnosti Oppo bude v Číně dostupný od 1. prosince v pěti barevných variantách: černé, bílé, fialové, stříbrné a červené. Ceny začínají na 1599 jüanech, což je při současném kurzu něco málo přes 200 eur. Cena, která, pokud se potvrdí i na evropském trhu, bude u smartphonu podporujícího nový standard konektivity skutečně výhodná.