Motorola One Pro, levný smartphone se čtyřmi fotoaparáty


Motorola One Pro je vybavena procesorem Snapdragon 675, 4 GB RAM a 128GB úložištěm. 48megapixelový fotoaparát. Cena při uvedení na trh se pohybuje kolem 400 eur

Motorola se chystá uvést na trh Motorolu One Pro, nový levný smartphone s velmi zvláštní vlastností: má čtyři zadní fotoaparáty. Americká společnost vyrábí chytré telefony již několik let a zaměřuje se na dobrý poměr ceny a výkonu. Stala se známou díky svým zařízením Moto G a také díky některým nezničitelným smartphonům nejvyšší třídy. Nyní je připravena uvést na trh nový telefon střední třídy, který má za cíl rovnocenně vyzvat giganty mobilního světa.

Z obrázků, které se objevily na internetu, je smartphone charakteristický přítomností velmi malého výřezu ve tvaru slzy a zadního nárazníku se čtyřmi fotografickými senzory a logem Motorola uvnitř. Díky zvěstem zveřejněným v posledních dnech na sociálních sítích se rýsují technické specifikace Motoroly One Pro: na palubě bude Snapdragon 675 se 4 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Zbývá vyřešit jedinou pochybnost: název smartphonu.

Z pověstí, které se objevily na síti, se přístroj někdy jmenuje Motorola One Pro, jindy Motorola One Zoom. Americká společnost se zatím logicky nevyjádřila k oficiálnímu názvu smartphonu a v nejbližších dnech tak pravděpodobně neučiní. Chce tak vzbudit očekávání, aby novináři a fanoušci sledovali oficiální představení, které proběhne během veletrhu IFA 2019, akce, která se bude konat na začátku září.

Vlastnosti Motoroly One Pro

Nový smartphone americké společnosti bude patřit do střední třídy s velmi zajímavou technickou kartou. Na palubě by měl být čipset Snapdragon 675 se 4 GB RAM a 128GB úložištěm s možností rozšíření pomocí microSD. Obrazovka bude mít úhlopříčku 6,2 palce a rozlišení FullHD+. Výřez bude mít tvar slzy a uvnitř se bude nacházet 12megapixelový přední fotoaparát.

Na zadní straně najdeme čtyři fotografické senzory. Hlavní objektiv má 48 megapixelů, dále je k dispozici 16megapixelový širokoúhlý snímač, teleobjektiv s 5násobným hybridním zoomem a snímač ToF (Time of Flight) pro hloubku ostrosti. Snímač otisků prstů je umístěn pod displejem. Očekává se, že smartphone bude patřit do rodiny Android One, tedy zařízení, na kterých běží základní verze operačního systému zeleného robota.


Kdy bude Motorola One Pro uvedena na trh

Očekává se, že Motorola One Pro se na trhu objeví letos na podzim, ale oficiální datum představení zatím není známo. Podle zvěstí by Motorola mohla přístroj ukázat během veletrhu IFA 2019, nejvýznamnějšího technologického veletrhu, který se bude konat na začátku září. Očekává se, že cena při uvedení na trh se bude pohybovat kolem 400 eur.