Xiaomi Mi 10 Pro Plus, špičkový smartphone s rekordním výkonem


Xiaomi Mi 10 Pro Plus bude špičkový smartphone: Snapdragon 865+ s 16 GB RAM a 256 GB interního úložiště na palubě

Ohledně dalšího špičkového smartphonu Xiaomi panuje mnoho nejasností. Zařízení se objevilo na několika benchmarkových platformách, kde vždy zaznamenalo rekordní výsledky, ale prozatím stále nevíme, jak se bude jmenovat. Zvěsti hovoří o Xiaomi Mi 10 Ultra nebo Xiaomi Mi 10 Pro Plus, přičemž druhá možnost je pravděpodobnější než první. Jedno je však jisté: smartphone bude mít špičkovou výbavu a bude jedinečný svého druhu.

Všechny dosud zveřejněné výsledky smartphonu Xiaomi (registrovaného pod kódem M2007J1SC ) napovídají, že půjde o zařízení se Snapdragonem 865+ a minimálně 12 GB RAM na palubě. Důvod je prostý: v benchmarku AnTuTu dosáhl 687,422 bodu, což je jedno z nejvyšších skóre vůbec. Výsledky AnTuTu pomáhají odhalit i další vlastnosti zařízení: například displej bude mít úhlopříčku 6,67 palce a rozlišení FullHD+. Mělo by jít o stejný displej jako u modelů Mi 10 a Mi 10 Pro.

Specifikace modelu Xiaomi Mi 10 Pro Plus

Premiový smartphone. Tímto přídavným jménem lze nejlépe popsat nový Xiaomi Mi 10 Pro Plus, pokud se potvrdí vlastnosti oznámené v posledních dnech. Na palubě najdeme nový čipset Snapdragon 865+ s 12 GB RAM a 128 GB interní paměti. K dispozici by měla být také verze s 16 GB RAM a 256GB úložištěm. Očekává se, že displej bude mít úhlopříčku 6,67 palce s rozlišením FullHD+, tedy stejnou jako u Mi 10 a Mi 10 Pro. Stejný bude i design s otvorem v horní části přístroje s fotoaparátem uvnitř a mírně zakřivenými okraji.

Velký zájem se soustředí také na prostor pro zadní fotoaparát. K dispozici by měly být celkem tři snímače, a to 108megapixelový hlavní fotoaparát, 12megapixelový širokoúhlý snímač a periskopový objektiv s minimálně pětinásobným zoomem.

Baterie by měla mít kapacitu minimálně 4500 mAh s podporou 50W superrychlého nabíjení.


Kdy Xiaomi Mi 10 Pro Plus dorazí

Příchod smartphonu na trh zatím není pevně stanoven, ale téměř jistě si na něj budeme muset ještě pár týdnů počkat, ne-li až po létě. Pokud jde o cenu Xiaomi Mi 10 Pro Plus, je velmi pravděpodobné, že bude poměrně vysoká a přesáhne 700 eur.