Program „Actually Free“ společnosti Amazon bude do konce léta uzavřen


Společnost Jeffa Bezose oznámila, že program "Actually Free" bude do léta uzavřen, ale aplikace budou podporovány až do roku 2019

Amazon Underground je internetový obchod vytvořený společností Jeffa Bezose, který je k dispozici na chytrých telefonech se systémem Android i na tabletech řady Fire. Obchod je v Itálii k dispozici víceméně rok, ale nikdy se příliš neuchytil, a to i přes existenci programu "Actually Free", který uživatelům umožňuje používat některé placené aplikace zdarma.

Nyní Amazon oznámil, že program "Actually Free" bude do konce léta ukončen, zatímco aplikace budou mít oficiální podporu až do roku 2019. Pro uživatele, kteří využili možnosti získat placené aplikace zdarma, je to rána. Ve skutečnosti jsou na Actually Free široce používané aplikace jako Monument Valley, Office Suite Pro 8, Star Wars Rebels: Recon Missions. Jak již bylo zmíněno, aplikace jsou zdarma, ale můžete si je v rámci aplikace zakoupit, abyste je mohli dokončit nebo odemknout speciální funkce.

Amazon Underground se bude dále rozvíjet

Rozhodnutí společnosti Jeffa Bezose není předzvěstí ukončení činnosti Amazon Underground. Právě naopak. Společnost Amazon oznámila, že podpora jejího internetového obchodu zůstane nezměněna a že bude zvýšeno úsilí o její ještě komplexnější zajištění. Program "Actually Free" byl ukončen pouze proto, že se ukázalo, že model příjmů společnosti Amazon není úspěšný: vývojáři byli placeni podle doby, po kterou uživatelé aplikaci používali. Služba Free bude na konci léta ukončena, ale uživatelé, kteří si aplikace zakoupili, je budou moci nadále používat a instalovat do svých zařízení.