GoPro, do konce roku spatří světlo světa nový Hero 6


Americká společnost je připravena se po těžkém konci roku 2016 znovu nastartovat. Předpokládá se, že kamera GoPro Hero 6 bude uvedena na trh do konce roku

Pro GoPro má nejvyšší rozpočet. Po komplikované druhé polovině roku vykázala americká společnost ztrátu přes 100 milionů dolarů. Problémy s dronem GoPro Karma přinutily společnost stáhnout z trhu více než 2 000 letadel, což poškodilo její image.

Společnost GoPro, kterou nejprve proslavila akční kamera, se musela vypořádat s problémy na stále konkurenčnějším trhu. Kromě kamer od společností s dlouholetými zkušenostmi v oboru se GoPro muselo potýkat také s příchodem čínských společností v čele se společností Xiaomi. V původních plánech společnosti měl být dron GoPro Karma použit k diverzifikaci trhu, ale operace se nezdařila. S kvadrokoptérou se vyskytly závažné problémy, kvůli kterým musela společnost GoPro stáhnout více než 2 000 kusů. Aby oživil ambice společnosti, oznámil generální ředitel, že do konce roku budou uvedeny na trh nové akční kamery.

GoPro Hero6

V roce 2017 se GoPro zaměří na hlavní činnost společnosti a uvede na trh nové modely akčních kamer. Společnost GoPro ujistila, že kromě nového modelu Hero 6 uvede na trh i nové akční kamery, které splní požadavky uživatelů. Společnost se chce vrátit do starých kolejí, aby se znovu oživila, a doufá, že se po více než stomilionové ztrátě, kterou zaznamenala v loňském roce, zlepší i účetní výsledky. Cílem je vyrobit lepší akční kameru než Hero 5 Black, což vzhledem ke kvalitě kamery není snadný úkol.