WhatsApp už nebude fungovat na Windows Phone a iOS 7


S příspěvkem na oficiálním blogu WhatsApp oznamuje, že od 31. prosince nebude podporovat zařízení se systémem Windows Mobile

Je to oficiální: WhatsApp už nebude fungovat na chytrých telefonech se systémem Windows Mobile. Oficiální oznámení podává sama aplikace na svém oficiálním blogu: podpora chytrých telefonů s operačním systémem Windows Mobile skončí 31. prosince 2019. Už jen 7 měsíců a uživatelé Windows Mobile nebudou moci používat aplikaci pro zasílání zpráv ve svých chytrých telefonech. Jedná se o velmi důležité rozhodnutí, které ukončuje mobilní zkušenosti redmondské společnosti.

Smartphony se systémem Windows Mobile nejsou jedinými zařízeními, která se dostala pod sekeru inženýrů společnosti WhatsApp. Příspěvek na blogu se týká i dalších chytrých telefonů a operačních systémů: Android 2.3.7 a iOS 7 a starší verze. V tomto případě je však konec podpory stanoven na 1. února 2020. To znamená, že uživatelé, kteří používají WhatsApp na některém z těchto zařízení, jej od 1. února nebudou moci používat a budou nuceni změnit svůj mobilní telefon, pokud budou chtít aplikaci pro zasílání zpráv používat i nadále.

WhatsApp, sbohem Windows Mobile od 31. prosince 2019

Tato zpráva už byla nějakou dobu ve vzduchu. Sama společnost Microsoft se nyní vzdala svých plánů na vývoj mobilního operačního systému, který by byl schopen obstát v konkurenci systémů Android a iOS, a to do té míry, že již nepodporuje vývoj systému Windows Mobile. Rozhodnutí společnosti WhatsApp proto není bleskem z čistého nebe. Navíc, jak bylo oznámeno na blogu, WhatsApp již delší dobu nevyvíjí nové funkce pro tento operační systém a uživatelé mohou mít problémy již před 31 prosincem 2019. Po tomto datu již nebude možné tuto aplikaci používat na smartphonu se systémem Windows Mobile.


WhatsApp, od 1. února 2020 sbohem iPhone 7

Některé modely iPhonu již nebudou podporovány ani aplikací WhatsApp. Tato zpráva je také uvedena na oficiálním blogu WhatsApp a je velkou ranou pro miliony uživatelů. Aplikace již nebude fungovat v systému iOS 7 a starších verzích chytrých telefonů společnosti Cupertino. Ti, kteří chtějí WhatsApp používat i nadále, si budou muset koupit nové zařízení. Společnost WhatsApp informovala, že uživatelé mohou mít problémy ještě před ukončením oficiální podpory a že nové funkce nejsou pro tato zařízení prozatím uvolňovány.