Contrordination, WhatsApp bude fungovat až do roku 2018 na Nokii a Blackberry


WhatsApp bude fungovat až do konce roku na BlackBerry, zatímco pro staré telefony Nokia přišlo prodloužení do 31. prosince 2018

WhatsApp počínaje loňským rokem a poté několikrát v tomto roce 2017 vyzval své uživatele, aby používali službu s nejnovější verzí systému Android a iOS. Vývojáři do června oznámili trvalé zablokování starších verzí telefonů Nokia a BlackBerry. Vše se zřejmě odkládá na rok 2018.

Přesněji řečeno, WhatsApp prodloužil termín pro aktualizaci zastaralého operačního systému nebo přímo změnu zařízení na příští 31. prosinec 2017 pro uživatele BlackBerry. Majitelé starších zařízení Nokia budou mít do 31. prosince 2018 další rok na rozmyšlenou, co dělat, než nebudou moci oblíbenou aplikaci pro zasílání zpráv používat. Upozorňujeme však, že toto rozšíření se týká všech, kdo mají smartphone Nokia se systémem Symbian 40. U uživatelů systému Symbian 60 se jejich telefony stanou nekompatibilními se službou WhatsApp již za necelý týden.

Kompatibilní operační systémy

Abychom předešli strašení, zrekapitulujme si operační systémy, které společnost WhatsApp v současné době považuje za "kompatibilní". Uživatelé systému Android potřebují verzi 2.3.3 nebo vyšší. Majitelé iPhonu potřebují verzi vyšší než iOS 7. Pokud máte telefon Microsoft, ujistěte se, že máte systém Windows Phone 8 nebo vyšší. Pro WhatsApp je důležité, aby uživatelé měli operační systém, který je dostatečně výkonný, aby uživatelům zajistil nejlepší kvalitu služeb. Zejména při videohovorech.