Co očekávat od Google I/O 2019


Co nového bude oznámeno během Google I/O 2019? Zde jsou některá z nejočekávanějších témat konference 7. května

Květen je tady a jako každý rok se blíží termín konference Google I/O. Konference věnovaná vývojářům od společnosti Big G se tradičně koná v první polovině května a rok 2019 samozřejmě není výjimkou. Google I/O 2019 se totiž bude konat v amfiteátru Shoreline v Mountain View od 7. do 9. května příštího roku.

Ale co můžeme očekávat letos? Ve vzduchu visí spousta novinek: vzrušení z příchodu Androidu Pie bude brzy minulostí, protože Google chce svými novými oznámeními překvapit uživatele i odborníky. Velký prostor by měl být věnován novému Androidu Q a novým funkcím obsaženým v operačním systému pro chytré telefony, ale gigant z Mountain View by měl také využít příležitosti a představit Pixel 3a a Pixel 3a XL, své nové levné smartphony. Očekává se, že během třídenní akce bude představena také nová domácí aplikace Google Home s obrazovkou. Pojďme se ale podívat na podrobnosti.

Nové smartphony Google: Pixel 3a a Pixel 3a XL

Mezi nejočekávanější novinky roku 2019 patří nové smartphony Google. Mluvíme o telefonech Pixel 3a a Pixel 3a XL. Během konference Google I/O 2019 všichni očekávají oficiální představení obou zařízení. Různé zdroje již prozradily některé vlastnosti telefonů, například oba budou mít sadu 12megapixelových fotoaparátů doplněnou o vizuální jádro Pixel.

Rozdíl mezi oběma Pixely 3a se bude týkat velikosti displeje a procesoru. Pixel 3a bude mít 5,6palcový displej a bude vybaven procesorem Snapdragon 670, zatímco verze XL bude mít 6palcovou obrazovku a Snapdragon 710. Možná, že Google uvede další podrobnosti o ceně, která zatím zůstává neznámá.


Nový Android Q během Google I/O

Jistě, společnost odhalí podrobnosti o nové verzi operačního systému Android. Mezi funkcemi by mohly být různé funkce, jako například zpřístupnění plochy, což je režim určený pro ty, kteří chtějí používat svůj smartphone jako počítač. Někteří však tvrdí, že se v tmavém režimu objeví i nové funkce.

Beta verze nového systému byla vydána v březnu, takže některé podrobnosti jsou již známé. Google například zahrnul možnost sledovat chaty a zároveň používat jiné aplikace a Android Q bude pravděpodobně také podporovat skládací telefony. Nehledě na to, že se společnost hodně zaměřuje na zvýšení bezpečnosti uživatelů, takže se jistě objeví funkce určené k ochraně soukromí. Systém bude obsahovat spoustu funkcí, ale Google pravděpodobně na konferenci neodhalí všechny své karty.


Nest Hub Max

Dalším velkým tématem na konferenci Google I/O bude umělá inteligence. Určitě se bude mluvit o systému Nest Hub Max, který nahradí současný Google Home Hub. Společnost již vypustila některé zvěsti, které se budou muset potvrdit 7. května. Zařízení bude mít například určitě větší obrazovku, 10 palců s HD rozlišením, namísto 7 palců Home Hubu. Bude také podporovat stereofonní reproduktory, které zlepší kvalitu zvuku, zejména hudby přehrávané službami Google.

Bude vybaven 12Mpx fotoaparátem, který umožní videohovory, a detekcí pohybu videa, aby byla ochrana proti krádeži ještě účinnější. Očekává se, že bude mít 2 GB RAM a procesor Amlogic T931. Všechny tyto specifikace budou muset být potvrzeny na konferenci Google I/O.

Další novinky

To byla hlavní témata, která se na třídenní konferenci Google očekávala. Novinek bude samozřejmě mnohem více. Společnost nyní přichází s tolika projekty, které se dotýkají různých oblastí naší existence. Určitě se bude mluvit o vývoji Asistenta Google, který je základním kamenem jeho produktů. Kromě toho nebudou opomenuty ani aktualizace prohlížečů Google Chrome a Chrome OS nebo dokonce Stadia, nová technologie určená pro hráče. Jsme si zkrátka jisti, že společnosti bude trvat jen tři dny, než oznámí své novinky? Na to si musíme počkat na Google I/O 2019.