OnePlus Nord 2: levný 5G s výkonným čipem


OnePlus Nord 2 bude brzy vydán: zde jsou první snímky zveřejněné zvěstmi, z nichž vyplývá podobnost stejně zvláštní jako výrazná

Na levný smartphone OnePlus se čekalo dlouhé roky. V roce 2020 společnost uspokojila ty fanoušky, kteří se dožadovali produktu, který by nestál více než zhruba 500 eur, což je částka, o které se první, začínající OnePlus nikdy nedomníval, že se jí přiblíží

Přišel tedy OnePlus Nord, po němž následovaly další dva modely nabízené za ještě nižší ceny. Ukázalo se však, že první OnePlus Nord je smartphone s Androidem, který se dobře zaměřuje na rovnováhu mezi výkonem a cenou, a proto oslovil jak fanoušky, tak mnoho dalších lidí, kteří o koupi OnePlus nikdy předtím neuvažovali, možná i proto, že ceny se v posledních letech stále více vzdalují od svých původních zvyklostí. Byl to zkrátka úspěch, který se nyní společnost pokusí zopakovat s produktem připraveným navázat na odkaz, OnePlus Nord 2, o kterém se šíří stále přesnější a tudíž "těžší" zvěsti.

OnePlus Nord 2, neviděli jsme se už?

Dnešní rendery rozšířil OnLeaks, v prostředí dobře známá postava díky včasným a často přesným předpovědím. Snímky OnePlus Nord 2, které leaker uvolnil na veřejnost prostřednictvím 91mobiles, jsou docela odhalující o designu nadcházejícího čínského zařízení střední třídy, které bude jistě vypadat jako kopie jiného produktu OnePlus, OnePlus 9, pro ty, kteří OnePlus pozorně sledují.

A ve skutečnosti - pokud bude konečný design OnePlus Nord 2 odpovídat těmto snímkům - se oba produkty zdají být téměř k nerozeznání: uspořádání přední plochy je totožné, selfie kamera je umístěna v levém horním rohu uvnitř otvoru v displeji a tloušťka rámečků kolem displeje je velmi podobná.

A to nemluvím o zadní straně, jediném povrchu, který v posledních letech nakonec odlišuje modely, které by jinak byly od sebe k nerozeznání. Umístění skupiny fotoaparátů v levém horním rohu je stejné, stejně jako vertikální uspořádání, jediným rozdílem je umístění LED blesku vedle dvou hlavních snímačů u většího bratra a ve společnosti menšího fotoaparátu u OnePlus Nord 2, což je řešení, které zřejmě dodává produktu větší harmonii.


Výkonný čip u OnePlus Nord 2

Rozdíly, které by na technické úrovni měly být naopak podstatné, už jen kvůli cenovému rozdílu mezi oběma, který jistě zůstane důležitý. V případě OnePlus Nord 2 se hovoří o použití osmijádrového čipu MediaTek Dimensity 1200 s frekvencí 3 GHz, který by se podle benchmarků měl pohybovat mezi Snapdragonem 865 a Snapdragonem 870.

To by znamenalo výrazný výkonnostní nárůst oproti Snapdragonu 765G, který pohání první OnePlus Nord, i když někteří, zejména v Evropě, se na MediaTek stále dívají s nedůvěrou. Čísla hovoří jinak a OnePlus Nord 2 by mohl sázet na hardwarovou výbavu v čele s čínským čipem a doplněnou o 8 nebo 12 GB RAM, 32megapixelový selfie fotoaparát a případně skupinu zadních fotoaparátů s 50megapixelovým snímačem Sony IMX766, 8Mpx ultraširokým a třetím doplňkovým 2megapixelovým snímačem.