OnePlus 6, vše, co víme o funkcích, ceně a vydání


OnePlus 6 bude představen v březnu 2018: bude osazen čipem Snapdragon 845 s podporou nejméně 6 GB RAM a 64GB úložištěm

OnePlus se v průběhu let vypracoval z jedné z mnoha čínských společností vyrábějících chytré telefony na zavedenou a uznávanou značku.Po úspěchu OnePlus 5 a OnePlus 5T (prvního smartphonu čínské společnosti s displejem s poměrem stran 18:9 a bezokrajovým designem) se vývojáři soustředí na první zařízení, které bude uvedeno na trh v roce 2018: One Plus 6.

Chytrý telefon bude představen v červnu, tedy v měsíci, kdy OnePlus obvykle představuje svá zařízení. Zdá se, že společnost chce u modelu OnePlus 6 změnit design zařízení a použít podobné řešení jako u iPhonu X.

Jak potvrdil Carl Pei, zakladatel společnosti, smartphone bude mít výřez, zářez v horní části obrazovky, který Apple poprvé integroval do iPhonu X. Výřez však lze zakrýt softwarovou volbou, která mírně zmenší velikost smartphonu.

Vlastnosti OnePlus 6

Rychlý, stabilní, výkonný. To jsou tři pilíře, kterými se čínská společnost řídila při vývoji OnePlus 6. A abyste mohli vytvořit rychlý smartphone, musíte začít se Snapdragonem 845, nejnovějším špičkovým čipsetem od Qualcommu. Snapdragon 845, nejnovější špičkový čipset společnosti Qualcomm, bude podporovat 8 GB RAM a 256 GB interního úložiště. Nejedná se o fámu, ale o zprávu zveřejněnou na oficiálním blogu společnosti OnePlus přímo od tvůrce společnosti. OnePlus 6 však nemusí být nutně k dispozici pouze v této verzi: podle certifikace TEENA bude OnePlus 6 k dispozici také v provedení s 6 GB RAM a 64 GB úložištěm, stejně jako s 8 GB RAM a 128 GB úložištěm.

Další informace o tom, jak by mohl OnePlus 6 vypadat, pocházejí z představení modelu Oppo R15. Přestože se jedná o smartphone vyráběný jinou čínskou společností, Oppo a OnePlus vždy sdílely informace o vývoji svých smartphonů (mnozí tvrdí, že majitelé obou společností jsou stejní). Podle náznaků z modelu Oppo R15 bude mít OnePlus 6 displej OLED s úhlopříčkou 6,28 palce, poměrem stran 19:9 a rozlišením FullHD+. Jak naznačují zvěsti, přední panel bude obklopen velmi tenkými okraji, aby byl zvýrazněn displej. V místě, kde bude přítomen, se nachází výřez ve stylu iPhonu X, který se stále častěji objevuje u smartphonů vycházejících v roce 2018. Pokud jde o oddělení fotoaparátů, společnost OnePlus udělala v posledních letech velký pokrok. S modelem OnePlus 6 by však mohl udělat rozhodující krok k tomu, aby se stal nejlepším fotoaparátem na trhu. Očekává se, že zadní fotoaparát se bude skládat ze dvou snímačů, hlavního 16megapixelového a sekundárního 20megapixelového. Přední fotoaparát bude mít rozlišení 16 Mpx. Podle nejnovějších zvěstí bude mít OnePlus 6 certifikaci IP67 nebo IP68, takže bude odolný proti prachu, pádu a vodě. OnePlus 6 bude pohánět baterie s kapacitou 3 300 mAh a rychlonabíjením Dash Charge, zatímco operačním systémem bude stock verze Androidu 8.1 Oreo.

Čtečka otisků prstů nebude odstraněna, ale bude umístěna na zadní straně, jako tomu bylo již u OnePlus 5T. Jediným rozdílem je tvar, který se podle uniklých snímků na webu zdá být podobný tvaru OnePlus 3. Další novinkou v oblasti zabezpečení bude infračervený senzor na přední straně, který zlepší odemykání smartphonu pomocí rozpoznání obličeje. Systém bude velmi podobný systému FaceID iPhonu X s 3D skenováním obličeje. Z obrázku, který zveřejnil Evan Blass na Twitteru (novinář, který se vždy velmi dobře vyzná ve světě chytrých telefonů), vyplývá, že OnePlus 6 bude mít 3,5mm audio jack. Zadní strana je vyrobena ze skla, což je u smartphonu OnePlus poprvé. To by mělo smartphonu umožnit bezdrátové nabíjení. Potvrzena je přítomnost posuvníku upozornění, fyzického tlačítka na boku, které umožňuje rychle nastavit vyzvánění nebo režim Nerušit.


Kdy bude OnePlus 6 uveden na trh

OnePlus bude představen 16. května na akci, kterou čínská společnost pořádá v Londýně. Uživatelé se budou moci zúčastnit zakoupením vstupenek přímo na webových stránkách společnosti OnePlus. Začátek je stanoven na 18:00 italského času.

Co se týče ceny, podle nejnovějších zpráv z Číny, se očekává její zvýšení oproti OnePlus 5T. Na čínském mikroblogovacím serveru Weibo se objevil obrázek srovnávající ceny hlavních špičkových zařízení, která vyjdou v roce 2018, a u verze OnePlus 6 s kapacitou 8 GB/256 GB je uvedeno 749 USD. To je cena, která jej staví do blízkosti všech hlavních špičkových zařízení, která se v posledních měsících objevila na trhu, a fanoušky značky pravděpodobně nepotěší.