IPhone 11 Pro, funkce, cena a datum vydání v Itálii


Apple mění název svých zařízení: brzy přijde iPhone Pro a iPhone Pro Max. Tady jsou funkce, cena a datum vydání

Apple chystá velké novinky pro nové iPhony 2019. Nemluvíme o designu, který zůstane téměř totožný, alespoň na přední straně (cupertinská společnost pracuje na změně tváře svých smartphonů v roce 2020), ale o technických vlastnostech a názvu. Právě tento poslední aspekt vyvolává velké diskuse: jak se budou jmenovat tři iPhony, které budou uvedeny na trh v září 2019?

Jistá odpověď na tuto otázku zatím chybí. Zprávy si protiřečí: někteří jsou přesvědčeni, že Apple poprvé použije v názvu svých smartphonů přídomek Pro, zatímco jiní jsou přesvědčeni, že se nakonec budou jmenovat jednoduše iPhone 11. Kdo bude mít pravdu? Těžko říct, ale rok 2019 by mohl být rokem, kdy se na trhu objeví iPhone Pro a iPhone Pro Max. Pro levnou verzi jablečného telefonu by se však Apple mohl rozhodnout pro jednoduchý iPhone 2019, čímž by iPhone Xr na chvíli poslal do pytle. Zde jsou vlastnosti chystaného iPhonu Pro.

Nový iPhone 11 Pro

Na palubě iPhonu Pro a iPhonu Pro Max bude nový čipset A13 Bionic s 3-4 GB RAM a 128-256-512 GB interního úložiště. Model s interním úložištěm o kapacitě 1 TB letos ještě nebude k dispozici.

Očekává se, že velikost obrazovky bude stejná jako v předchozích letech. Normální verze bude mít 5,8palcový displej, zatímco model Max bude mít 6,5palcový displej. Oba displeje bude dodávat společnost Samsung a očekává se, že půjde o stejné OLED obrazovky, jaké najdeme u Galaxy S10 a Galaxy Note 10.

Důležitá novinka se týká fotoaparátu. Jak bylo oznámeno již několik měsíců, nové iPhony 2019 budou mít zadní výčnělek, ve kterém budou umístěny fotoaparáty. Očekává se, že iPhone 11 Max bude prvním iPhonem se třemi snímači fotoaparátu: kromě hlavního fotoaparátu bude k dispozici telezoom a širokoúhlý objektiv s úhlem záběru 120 stupňů a podporou nahrávání videa v rozlišení 4K při 30 snímcích za sekundu. Očekává se také, že fotoaparát bude vybaven umělou inteligencí pro rozpoznávání scén, což je funkce, která je již přítomna v mnoha zařízeních se systémem Android.

FaceID, funkce rozpoznávání obličeje společnosti Apple, se také dočká významné aktualizace. Podle nejnovějších zvěstí bude rychlejší než loňská verze, čímž se zlepší uživatelský zážitek.

Nakonec, co se týče dostupných barev, Apple přemýšlí o několika překvapeních, aby byl iPhone 2019 ještě ikoničtější. 


Kdy vyjde nový iPhone 2019 v Itálii

Apple zatím nezveřejnil oficiální datum představení iPhonu 11 Pro, ale v rámci nejnovější beta verze iOS13 někteří uživatelé objevili velmi zajímavé informace. Očekává se, že nové iPhony 2019 budou představeny v úterý 10. září a na trhu budou k dispozici od pátku 20. září. Po několika letech, kdy byly iPhony uváděny na trh v různou dobu, by měly tři modely iPhonu 2019 dorazit ve stejnou dobu.


Cena iPhonu 11 v Itálii

O cenách nového iPhonu Pro nejsou k dispozici žádné oficiální informace. Neexistují ani žádné zvěsti od odborníků z oboru. Neočekává se však, že by se zaváděcí cena nového smartphonu příliš lišila od ceny iPhonu Xs a iPhonu Xs Max. Jeho cena začíná na zhruba 1 000 EUR za méně výkonnou verzi.