Fifa 19, Dagnolf96 a jeho esportová kariéra: v Itálii to není snadné


"V Itálii jsou možnosti, ale k nastartování hnutí by to chtělo skvělý tým"

Jmenuje se Daniele Tealdi, alias "Dagnolf96", a je to nadějný hráč eSportu z Itálie, který je v letošní sezóně Fify 19 skutečným zjevením. Narodil se v Turíně, je mu téměř 23 let a sní o tom, že se svým PlayStation 4 vyhraje Ligu mistrů. A kdo ví, možná ani nebude, protože 26. až 27. dubna příštího roku bude jediným italským zástupcem v eChampions League: zde bude bojovat o postup do finále, které se uskuteční 31. května na stadionu Wanda Metropolitano v Madridu.

V exkluzivním rozhovoru pro Calciomercato.com Daniele řekl, jak je těžké dělat kariéru v esportu v Itálii, a proto chce vyhrát co nejvíce titulů: "Čím více Italů se kvalifikuje, tím více pomáhají kolektivnímu růstu hnutí. Německo, severské země: mají více prostředků než mnozí z nás a mnoho vnitřních hnutí, která umožňují trénovat a vzájemně se zlepšovat, což v Itálii chybí a zdá se neuvěřitelné, že to chybí," vysvětlil mladík pro webové stránky.

Kvalifikace do Atlanty mu přinesla velké uspokojení: "Byla to poslední kvalifikace, během roku se mi nikdy nepodařilo dostat se na dno, ale v posledních dvou třech týdnech jsem viděl, že úroveň hry je vyšší, jako bych se naučil něco navíc. Cítil jsem, že bych se mohl kvalifikovat, ale pak je tu také faktor štěstí: když se do toho opřete, můžete se kvalifikovat, ale bez štěstí a pokud se hned potkáte s velkými jmény, je téměř nemožné se kvalifikovat," řekl.

Jeho snem je vyhrát se svým týmem Juventusem Ligu mistrů. Mezi své oblíbence řadí Del Piera a Cristiana Ronalda, i když ve hře říká: "Letos se bez Mbappého neobejdu, je neuvěřitelný a dělá všechno: dává góly, táhne tým nahoru. Mým oblíbencem je ale Ruud Gullit, protože je jedinečný: mám rád i Vieiru, ale ten je nahraditelný, nikdo není tak kompletní jako Gullit. Můžete ho dát prakticky všude".

"Dagnolf96" má práci ve všech ohledech, i když se chystá dokončit studium komunikačních věd a rád by se stal novinářem. Během rozhovoru několikrát zopakoval, jak moc se e-sportovní odvětví snaží v Itálii růst: "Rozhodně došlo k sociálnímu boomu, veřejnost je tam a sleduje: nechybí ve srovnání se zbytkem světa, v Itálii jsou také zájemci a dostávám stovky zpráv, a to jsem menší než veteráni jako Daniele Paolucci nebo Fabio Denuzzo. V Itálii možnosti jsou, ale bylo by potřeba velkého týmu, který by hnutí nastartoval," poznamenal.

O tom ale mnozí přemýšlejí už delší dobu, chybí uznání a především regulace, a to i z hlediska platů a ochrany profesionálních hráčů.