Spotify spouští nové předplatné v Itálii: jak to funguje


Itálie je jednou ze zemí, které si Spotify vybralo pro novou zkušenost, jež se přímo dotýká podcastů na platformě: tady je, co se chystá

Jedná se o jednu z nejznámějších a nejpoužívanějších platforem pro streamování hudby na světě, ale navzdory svému postavení si Spotify nikdy nedopřeje chvilku odpočinku. V posledních hodinách Spotify představilo novou nabídku, která má všechny předpoklady změnit pravidla hry pro posluchače i tvůrce podcastů: o co se jedná?

Od svého debutu Spotify nabízí uživatelům dva různé typy přístupu k obrovskému množství zvukového obsahu ve své knihovně. Uživatelé si mohou vybrat, zda chtějí poslouchat skladby zdarma, nebo zda chtějí využívat všechny funkce platformy a vyhnout se reklamám, pokud si zaplatí měsíční předplatné. Ačkoli hudba a slovo šly vždy ruku v ruce, do aplikace se chystá nové předplatné určené výhradně podcastům.

Spotify, jak nové předplatné funguje

Nejedná se o úplnou novinku, protože předplatné podcastů je k dispozici již od začátku roku 2021, ale pouze pro uživatele v USA. Nyní, po novém směřování společnosti, se seznam rozšíří o 33 zemí, čímž se značně prodlouží.

Zejména platba umožní přístup ke speciálnímu obsahu, který podcasteři připravují speciálně pro nejvěrnější a nejvášnivější fanoušky. To bude zahrnovat speciální exkluzivní epizody, rozhovory, hloubkové reportáže a mnoho dalšího podle uvážení tvůrců, kteří si tuto platformu vybrali.