Vydání iPhonu 8, představení proběhne 12. září


Apple potvrdil datum představení iPhonu 8: 12. září v Divadle Steva Jobse. V prodeji od 22. září

Je to oficiální: iPhone 8 bude představen 12. září. Po zvěstech, které se v posledních dnech objevily v amerických novinách, to cupertinská společnost nyní oznámila oficiálně. Ve zprávě zaslané tisku Apple všechny pozval na první oficiální akci, která se bude konat v Divadle Steva Jobse v Apple Parku, novém sídle společnosti.

Ačkoli zpráva neupřesňuje, která zařízení budou představena, podezřelým číslem jedna je iPhone 8. Nový chytrý telefon Apple (jehož název zatím není znám, protože letos uplyne deset let od uvedení prvního iPhonu na trh) bude zcela odlišný od předchozího modelu: iPhone 8 by měl mít obrazovku, která zabírá většinu přední části zařízení, horizontální funkční lištu, která nahradí domovské tlačítko, a rozpoznávání obličeje místo Touch ID.

Jak bude iPhone 8 vypadat

Apple chystá revoluci v designu chytrých telefonů a svým fanouškům nabídne iPhone s dosud největší obrazovkou (5,7'' až 5,8''). To ale není všechno. iPhone desetiletí bude mít také vertikálně umístěný duální fotoaparát, který naplno využije novou platformu ARKit určenou pro aplikace virtuální reality. V posledních měsících se kolem iPhonu 8 vyrojilo mnoho zvěstí a dosud utajovaných funkcí je jen velmi málo. Chcete-li zjistit, jak bude iPhone 8 vypadat, počkejte si na 12. září, tedy na den představení.


Kdy bude iPhone 8 uveden na trh

Kromě data představení iPhonu 8 se objevily také zprávy ze Spojených států týkající se data vydání smartphonu v obchodech. Očekává se, že iPhone 8 bude možné zakoupit od 22. září ve všech prodejnách Apple.


Nejen iPhone 8

Na první akci v Divadle Steva Jobse si budete moci prohlédnout i další zařízení Apple. V centru pozornosti bude nejen výroční edice iPhonu, ale také iPhone 7s a iPhone 7s Plus, aktualizované verze loňského zařízení. Podle nejnovějších zvěstí by cupertinská společnost měla představit také hodinky Apple Watch 3 a novou Apple TV. Zkrátka událost ve velkém stylu, při níž byl slavnostně otevřen Apple Park a Divadlo Steva Jobse.