Výpočet důchodu, online podvod za rohem


Nový podvod na Facebooku pro ty, kteří hledají online důchodové kalkulačky. Kliknutím na tlačítko se místo přístupu k nástroji přihlásíte k odběru

Z toho či onoho důvodu se miliony Italů zajímají o výpočet svých důchodů. Díky mnoha nástrojům dostupným na internetu může každý zjistit, jaký bude jeho důchodový příjem, až přestane pracovat a bude si užívat zaslouženého odpočinku.

Lahůdka pro hackery a kyberzločince, kteří na sebe nenechali dlouho čekat, aby toho využili. Jak upozorňuje Poštovní policie prostřednictvím facebookové stránky "A Social Life", mnoho facebookových profilů propaguje online nástroj pro výpočet důchodu, který by vám umožnil zjistit váš příjem, až přestanete pracovat. Je však škoda, že zdání klame a že se z důchodové kalkulačky vyklubal velmi dobře promyšlený online podvod. Riziko, kterému se vystavujete, je velmi vysoké: ocitnete se s nevyžádaným předplatným na svém chytrém telefonu a s vymazaným telefonním účtem.

Jak funguje online podvod s výpočtem důchodu

Schéma, které stojí za online podvodem, jak se píše v příspěvku Poštovní policie na Facebooku, je stejně jednoduché jako účinné. Kybernetičtí zločinci vyzývají členy sociální sítě Marka Zuckerberga prostřednictvím reklam zaměřených na konkrétní věkové skupiny, aby si udělali test pro výpočet důchodu. Malým písmem je hned pod tlačítkem "Kliknout a potvrdit" napsáno, že použití kalkulačky důchodového příjmu povede k týdennímu odběru zpráv, informací, horoskopů a dalších informací. Cena je 5 eur týdně s automatickým obnovováním předplatného.

Ochránit se před tímto online podvodem je bohužel jednoduché: stačí neklikat na tlačítko a neposkytovat žádné osobní údaje (například číslo mobilního telefonu nebo jméno). Pokud uděláte chybu, postupujte podle některého z postupů pro blokování odběrů mobilních telefonů uvedených zde.