LG V30 2018 přijde s 256GB úložištěm a umělou inteligencí


Na veletrhu Mobile World Congress 2018 jihokorejská společnost představí novou verzi LG V30 s podporou umělé inteligence

LG to oznámila už před několika týdny: pokud nedojde k zásadním změnám v oboru, nemá smysl představovat nové smartphony každý půlrok a každý rok. Proto bylo vydání LG G7 (očekávané na MWC 2018) odloženo na pozdější dobu. Na veletrhu Mobile Wolrd Congres 2018 (který začne na konci února) však LG uspořádá akci a překvapivě představí novou verzi LG V30, pojmenovanou pro tuto příležitost 2018.

Oznámení učinila přímo jihokorejská společnost na svých webových stránkách. LG V30 2018 bude mít naprosto stejné funkce jako předchozí verze, jediným rozdílem je vnitřní paměť, která bude 256 GB. Novinka se týká integrace umělé inteligence do softwaru, která obohatí uživatelský zážitek. Díky umělé inteligenci vyvinuté společností LG fotoaparát automaticky rozpozná zarámované objekty a navrhne nejlepší režim snímání. Kromě toho bude možné umělou inteligenci využít i při nakupování.

Novinky LG V30 2018

Nový model se bude lišit pouze funkcemi věnovanými umělé inteligenci. Stejně jako to již udělaly jiné společnosti (Huawei, iPhone, Samsung, HTC), i LG chtěla vyvinout umělou inteligenci schopnou komunikovat s okolním světem a zlepšit funkčnost zařízení. Společnost LG pracovala více než rok na vývoji umělé inteligence, která dokáže reagovat na požadavky uživatelů. Umělá inteligence bude pracovat ve dvou různých oblastech smartphonu: ve správě fotoaparátu a v rozpoznávání hlasu.

Co se týče fotoaparátu, nový systém správy se bude jmenovat Vision AI a LG ujišťuje, že bude schopen rozpoznat objekt fotografie a navrhnout osm různých režimů fotografování. Funkce Vision AI také zlepší kvalitu snímku řízením všech parametrů záběru a zajistí, aby byly snímky v noci jasnější. Vision AI lze využít i při nakupování: po zarámování QR kódu výrobků můžete zjistit, zda je v okolí jiný obchod, kde jsou levnější.

Voice AI je nový systém pro správu hlasových příkazů. V telefonu V30 je již k dispozici několik sad frází, které lze použít k otevírání aplikací. Díky podpoře hlasové umělé inteligence a asistenta Google budou hlasové příkazy ještě důležitější a stanou se středobodem uživatelského zážitku.


Vlastnosti LG V30 2018

LG V30 2018 bude mít špičkové funkce. Na palubě najdeme Snapdragon 835 se 4 GB RAM a 256 GB interního úložiště. 6palcový displej OLED s poměrem stran 18:9 a rozlišením 2880 × 1440 pixelů (QuadHD+). Fotoaparát je jednou ze silných stránek přístroje: na zadní straně je duální fotoaparát s hlavním 16megapixelovým snímačem a clonou f/1,6 a širokoúhlým sekundárním objektivem. Přední fotoaparát má pouze 5 megapixelů. 3300mAh baterie.


Leave a Comment