Huawei Mate 50 přijde s novým čipem


Podzim je pro Huawei tradičně sezónou Mate, ale letos ne: Mate 50 se dočkáme, ale přijde později než v minulosti

Po tom, co společnost ze Šen-čenu s velkými obtížemi uvedla na trh řadu Huawei P50, se již soustředí na svůj další cíl, kterým je totéž s řadou Huawei Mate 50. A to je to, co se jí podařilo. Opět to nebude jednoduché, a to kvůli potížím s USA, které se datují do roku 2019.

Řada Huawei Mate 50 přichází, a to s čipem, který vás možná na první pohled překvapí. Důsledky amerického zákazu obchodu se společností Huawei jsou již poměrně dobře známé a stojí za výrazným zpomalením výroby chytrých telefonů této společnosti. Nemožnost používat aplikace a služby Googlu značně snížila šance společnosti Huawei prodávat na Západě chytré telefony ve stejném množství jako v dobách své největší slávy, ale zdá se, že vlastní operační systém a ekosystém HarmonyOS by jí mohl pomoci vrátit se na správnou cestu.

Problémy společnosti Huawei

HarmonyOS byl ve vývoji ještě před problémy v USA, ale když si společnost uvědomila, že se bude muset na dlouhou dobu vzdát Androidu a aplikací Googlu, značně urychlila vývoj. Nyní je HarmonyOS v Číně již realitou a skutečnost, že nové EMUI 12 se mu obzvláště podobá, naznačuje, že Huawei provádí "generální zkoušky" s cílem uvést HarmonyOS v blízké budoucnosti i u nás.

Takže zatímco důsledky amerického zákazu softwaru lze vyřešit, důsledky na straně hardwaru jsou menší, přičemž Huawei může používat pouze čipy, které nejsou kompatibilní se sítěmi 5G. To je ve srovnání s konkurencí velký handicap, zejména v době, kdy 5G prochází fází velkého rozvoje.


Čip v modelu Mate 50 je neuvěřitelný, ale "vykastrovaný"

Podle zvěstí se společnost Huawei rozhodla v modelu Mate 50 použít příští vlajkový čip Qualcomm Snapdragon 898, který bude pravděpodobně představen v prosinci. Problém je však stále stejný: aby neporušil omezení USA, může jej Huawei použít, pokud není přítomen modem 5G nebo je vypnutý, stejně jako Snapdragon 888 použitý v Huawei P50. V důsledku toho bude Huawei Mate 50 do roku 2022 vybaven nejvýkonnějším čipem Qualcomm, ale bez konektivity 5G.

Další zvěsti, které se objevují v souvislosti s Huawei Mate 50, zahrnují přítomnost OLED displeje typu LTPO, který mimo jiné používá i iPhone 13 Pro. Tato technologie má oproti klasickému OLED dvě hlavní výhody: spotřebovává méně energie a umožňuje proměnlivou obnovovací frekvenci. Je tedy možné, že Huawei Mate 50 bude mít podobně jako iPhone 13 Pro displej s frekvencí 120 Hz, který lze za určitých podmínek používání nastavit na velmi nízké frekvence, aby se šetřila energie baterie.


Huawei Mate 50, kdy dorazí

Říci, kdy může Huawei Mate 50 dorazit, není jednoduchá záležitost: pro společnost je uvedení modelu v tomto období komplikované ze všech výše uvedených důvodů, takže žádné uvedení Mate na podzim, jak se stalo v minulosti. S největší pravděpodobností si budeme muset počkat do začátku roku 2022, možná do března.