Novinky Sky pro předplatitele, přichází Disney+: jaké změny


Po Netflixu přichází Disney+ také na Sky, jak oznámil generální ředitel Maximo Ibarra. A brzy by se mohla objevit dohoda s Amazon Prime Video

Po tom, co Sky v posledních měsících vyřadila ze satelitní platformy přibližně deset kanálů, je připravena přidat novou službu, která uživatele potěší: od března 2021 bude na dekodéru Sky Q k dispozici aplikace Disney+, platforma pro streamování videa společnosti Walta Disneyho. Dohodu oznámil generální ředitel společnosti Sky Maximo Ibarra, který potvrdil, že část obsahu této platformy bude dostupná i na Now TV.

Jedná se o velmi důležitou dohodu s víceletou platností, která navazuje na dohodu podepsanou již v loňském roce se společností Netflix. Zákazníci Sky mají přístup k obsahu služby Netflix také prostřednictvím předplatného Entertainment Plus. A tím překvapení nemusí skončit: v budoucnu by mohlo dojít k podobné dohodě se společností Amazon, která by zákazníkům Sky nabízela obsah Prime Video. Cílem satelitního vysílatele není vést válku s platformami pro streamování videa, ale dosáhnout dohody o stále bohatší a pestřejší nabídce.

Disney+ na Sky od března 2021: jaké změny nastanou pro uživatele

K 1. květnu 2020 byly z programu Sky vyřazeny kanály Disney Channel a Disney Junior. Vysvětlení bylo tehdy celkem logické: Disney vsadil vše na Disney+ a nechce přenášet svůj obsah mimo tuto platformu. Nyní však přichází neméně důležitá novinka: Disney se vrátí k přítomnosti na Sky, ale ve formě aplikace a ne již s vlastními kanály.

Od března 2021, ve skutečnosti, v rámci dekodéru Sky Q bude možné nainstalovat aplikaci Disney +, trochu 'jako se stalo dříve s Netflix. Dohoda mezi Sky a Disney je víceletá a umožní předplatitelům satelitního vysílání ještě širší nabídku obsahu. Podmínky dohody zatím nejsou známy, ale je pravděpodobné, že součástí předplatného Entertainment Plus bude i služba Disney+.

Překvapení tím možná nekončí. Po službách Netflix a Disney+ může být do dekodéru Sky Q přidáno také video Amazon Prime Video. Sky se nebojí platforem pro streamování videa a chce je začlenit do své nabídky. Typ zákazníka a cílové skupiny se liší, ale zároveň doplňují. Uvidíme, jak se bude trh s prémiovým obsahem v příštích letech vyvíjet.